Міністерство економіки України

Щодо ситуації з перетином українськими товарами кордону Україна - Російська Федерація станом на 4 січня 2016 р.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України  повідомляє, що станом на  4 січня 2016 року Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію. 

Дана заборона Російської Федерації є непрозорою, невиправданою та такою, що носить дискримінаційний характер. Таким чином, російською стороною порушено свої зобов’язання, зокрема, взяті в рамках Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011р..  

Звертаємо увагу, що законодавством Російської Федерації передбачені певні обмеження на транзит товарів, які походять з України, зокрема:
1) Указом Президента РФ від 01 січня 2016 року № 1 "Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації". (За посиланням)

2) Постанова Уряду РФ від 1 січня 2016 року № 1 "Про заходи щодо реалізації Указу Президента Російської Федерації від 1 січня 2016 року № 1" Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації".(За посиланням)

Просимо врахувати дану інформацію при виконанні перевезень територією Російської Федерації. 
На даний час Оперативний штаб реагування здійснює постійний моніторинг ситуації з імпортом до Російської Федерації та транзитом її територією. Водночас Міністерством інфраструктури України із зацікавленими підприємствами опрацьовуються «альтернативні» шляхи транзиту. 

Мінекономрозвитку
У разі виникнення додаткових питань стосовно експорту до РФ та транзиту її територією: телефон (044) 200 44 97.

Мінінфраструктури 
У разі виникнення додаткових питань щодо «альтернативних»шляхів транзиту: телефон (044) 222 02 12.

ДФС
У разі виникнення додаткових питань митного оформлення товарів: телефон (044) 590 48 71 (64).
У випадку надходження уточнюючої інформації з цього приводу - будемо інформувати додатково.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json