Міністерство економіки України

Юлія Ковалів: Уряд усунув будь-які можливості політичного втручання у формування ціни на газ для населення

Уряд усунув будь-які можливості політичного втручання у формування ціни на газ для населення. Про це заявила перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Юлія Ковалів під час чергової Години запитань до Уряду у Верховній Раді. У своїй промові до народних депутатів України Ковалів пояснила, що НАК “Нафтогаз України” вже 231 день купує газ на європейських хабах і передає на потреби населення за ціною, яка прив’язана до закупівельної ціни. Таким чином, газ для населення сьогодні передається по роздрібній ціні 6879 грн за 1000 куб. м.

За словами Ковалів, така ціна дозволяє не тільки повністю викорінити корупційні ризики, що виникали при різних цінах на газ для населення, промисловості та ТКЕ, але й уникнути дефіциту “Нафтогазу” (108,6 млрд грн в 2014 році).

“Цей дефіцит виникав тому, що “Нафтогаз” купував імпортований газ дорожче, а продавав його деяким категоріям (населення, виробникам теплової енергії) за заниженою ціною, - пояснила Юлія Ковалів. – Якби ми не змінили цю систему, при нинішньому курсі долара нам би довелось заплатити з бюджету 171 млрд грн для покриття різниці між закупівельною ціною і ціною реалізації”.

Альтернатива, яку сьогодні пропонує Уряд громадянам, це – справедлива ринкова ціна на газ для усіх і адресна допомога (субсидії) для тих, хто цього потребує. Уряд запланував виділити 40 млрд грн на адресну допомогу для громадян.

Крім того, встановлення ринкової ціни на український газ – це ще один крок до розвитку власного видобутку, вважає Юлія Ковалів. Сьогодні Уряд дає можливість ПАТ “Укргазвидобування” закладати в ціну газу кошти на геологічну розвідку, розробку нових родовищ, тощо. Таким чином, Уряд ставить мету - до 2020 року збільшити видобуток газу ПАТ “Укргазвидобування” до 20 млрд куб м на рік (в порівнянні з 14,5 млрд куб м в 2015 році).

Нарешті, Юлія Ковалів також відзначила, що нові тарифи – це додатковий стимул до енергозбереження, адже Україна використовує найбільше енергоносіїв для виробництва одиниці ВВП в Європі і втричі більше, ніж, наприклад, у Німеччині.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json