Уряди України та США домовилися про посилення комерційного співробітництва

ЛюбченСША

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо комерційного співробітництва. Від України документ підписав Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, від Сполучених Штатів Америки - Міністр торгівлі США Джина Раймондо.

У Меморандумі учасники зафіксували наміри зміцнювати комерційні зв'язки між країнами з метою сприяння процвітанню, безпеці та зростанню. Передбачено просування комерційної участі американських компаній в українській економіці, а також просуванні комерційної участі українських компаній в економіку США. Також учасники мають допоміжні цілі, пов'язані з розробкою та реалізацією комерційних проектів та державних закупівель як в Україні, так і в США.

«Хотів би зазначити, що сьогоднішній Меморандум стане надійним підґрунтям для реалізації проектів у зазначених сферах, враховуючи підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів. Вже впродовж найближчих місяців очікуємо формування пакету проектів з основних та пріоритетних напрямків - з декарбонізації, модернізації енергетики, розвитку мереж передачі, інфраструктури», - зазначив під час підписання Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

У ході обміну думками сторони підтвердили рішучу налаштованість щодо подальшої взаємодії очолюваних відомств з питань розширення взаємної присутності національних експортерів на ринках обох країн, поглиблення торговельних та інвестиційних відносин.

Підписання Меморандуму закладає надійний фундамент для започаткування довгострокової українсько-американської комерційної співпраці у таких сферах, як енергетика, інфраструктура, цифрова економіка, оборонні технології та технології цивільного захисту, технології митного і прикордонного контролю, кібербезпека, медичне обладнання та технології; фармацевтичні препарати тощо. Сторони домовилися, що цей перелік не є остаточним та може розширюватися у разі потреби.

Також сторони зафіксували у документі намір розширювати співробітництво у сфері української приватизації, державних закупівель, у тому числі шляхом надання американським компаніям своєчасної та точної інформації. Зокрема, буде розглянута можливість проведення виставок та інформаційних заходів та заходів з обміну досвідом з інженерно-технічної підтримки комерційних проектів і державних закупівель в Україні та США.

Крім того, Перший віце-прем’єр-міністр України повідомив про законодавчі ініціативи з підтримки інвестицій. Зокрема, про Закон України «Про Державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні», який передбачає підтримку як вітчизняних, так і іноземних інвесторів, які реалізують значні проекти та створюють нові робочі місця.

«Питання активізації залучення інвестицій в економіку України є одним із найважливіших. Надходження інвестицій, у тому числі іноземних, є вагомим фактором визнання стабільного розвитку економіки, підтвердженням готовності інвесторів працювати в Україні та співпрацювати з її Урядом. Також вже затверджено перелік пріоритетних для держави інвестиційних проектів на період до 2023 року, з яких 40% - масштабні проекти в галузі інфраструктури та транспорту», - зазначив Олексій Любченко.


Підписка на новини

https://freegeoip.net/json