Міністерство економіки України

На Науковій платформі при Мінекономіки презентували дослідження щодо експортного потенціалу України під час війни

26 квітня відбулося засідання Наукової платформи при Мінекономіки за участю понад 60 науковців, урядовців, фахівців центральних органів виконавчої влади. Зокрема, було вперше представлено результати наукового дослідження, підготовленого Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках роботи Наукової платформи за темою «ППО біля Одеси та на Дунайські порти».

За результатами дослідження експорт через морські порти (порти Великої Одеси та порти на р. Дунай) може зрости на 49% при наявності захисту портів та вантажів від обстрілів. Це, за оцінкою, згенерує близько 250 млрд грн додаткового ВВП (в цінах 2023 року) і, відповідно, може принести в бюджет додаткові 60 млрд грн доходів.

При цьому, варто зазначити, що за таких обставин засоби захисту ППО морських портів, а також захист суден в морі, означає захист понад 50% експорту держави. Фактично цей крок дозволяє полегшити та здешевити логістику для промислових компаній, які були змушені перевозити свої вантажі наземним транспортом. Це важливо для розширення виробництва, оскільки, як показує опитування бізнесу, яке проводить ІЕД, логістичні проблеми є однією з найбільших перешкод для роботи бізнесу.

У ході заходу було наголошено, що наукове підґрунтя є важливим для прийняття виважених рішень і розподілу обмежених ресурсів. Запуск цієї платформи, зокрема шляхом залучення науковців до дослідження найбільш болючих та актуальних проблем сьогодення (покращення логістики, розвитку переробної промисловості, фіскальних ініціатив та соціального захисту населення) дасть поштовх до пришвидшеного подолання наявних економічних проблем.

Відповідно до цієї теми окрім учасників наукової платформи було запрошено представників інших міністерств та відомств – Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Адміністрації морських портів України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json