Міністерство економіки України

Мінекономіки провело воркшоп для депутатів щодо розвитку реформи корпоративного управління

Мінекономіки провело воркшоп для депутатів щодо розвитку реформи корпоративного управління

23 жовтня 2023 року відбувся воркшоп для депутатів щодо підготовки до розгляду в другому читанні законопроєкту №5593-Д. Захід організувало Міністерство економіки за підтримки Української Академії Корпоративного Управління (UCGA) та Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

Захід включав навчання та панельну дискусію, під час якої учасники обговорили пріоритети та виклики реформи корпоративного управління, положення законопроєкту 5593-Д та статус підготовки до другого читання. 

Від Міністерства економіки у заході взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. Під час навчання він зазначив, що від прийняття законопроєкту 5593-Д залежить залучення в державні підприємства приватних інвестицій, а також отримання фінансової допомоги від МВФ. 

«Робота над законопроєктом є одним із найвищих пріоритетів для Міністерства економіки. Окрім покращення інвестиційної привабливості державних підприємств, законопроєкт 5593-Д є зобов`язанням Уряду в меморандумі України з МВФ для отримання фінансової допомоги», - прокоментував Олексій Соболев. 

Положення законопроєкту, які обговорювали учасники:

  • введення поняття Політики державної власності та надання повноваження Кабінету Міністрів України її затверджувати. Політика державної власності включає в себе Політику винагороди керівників та членів наглядових рад державних підприємств, а також Державну дивідендну політику; 
  • розширення повноваження членів наглядових рад приймати ключові операційні рішення в управлінні державними підприємствами та затверджувати планові документи; 
  • ключові моменти оцінки роботи наглядових рад та перелік підстав для звільнення.

«Ми спільно з іншими міжнародними партнерами системно і послідовно підтримуємо ініціативи з покращення управління українських державних підприємств з 2014 року. Раніше ЄБРР були долучені до реформування корпоративного управління найбільших державних компаній, зокрема, Нафтогазу, Укрпошти, Укренерго, Укрзалізниці, Енергоатому (корпоратизація якого наразі триває).  Прийняття законопроєкту 5593-Д стане ще одним важливим кроком для продовження цієї складної та багаторівневої реформи, яка є ключовою для побудови прозорих інституцій та процесів, необхідних для реконструкції України», - зазначив в ході дискусій директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. 

Нагадаємо, що в жовтні планується засідання Комітету з питань економічного розвитку для підготовки до другого читання Законопроєкту 5593-Д.

У навчанні в якості спікерів також взяли участь заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, заступник виконавчого директора народний депутат, голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, народний депутат, заступник голови парламентського комітету з економічних питань Олексій Мовчан, професор корпоративного управління бізнес-школи INSEAD Людо Ван дер Гейден. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json