Мінекономіки має стати генеральним менеджером процесу підтримки бізнесу, - Олексій Любченко

Мінекономіки незабаром розпочне сесію зустрічей з представниками вітчизняного бізнесу, щоб визначити підприємства, які стануть точками росту та розробити механізми їх підтримки. Про це  розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час онлайн зустрічі з членами правління Європейської Бізнес Асоціації 26 липня 2021 року.

«Ми хочемо організувати низку тематичних зустрічей з промисловцями та бізнесменами, щоб інституціонально реалізовувати механізми підтримки тих бізнесів, які зможуть стати для України точками економічного росту. Впевнений, що Мінекономіки має стати генеральним менеджером цього проекту. Така синергія привиде до позитивного результату.  У будь-якому разі ми відкриті до комунікації з людьми, які створюють бізнес в Україні», – повідомив Олексій Любченко.

Нагадаємо, що на основі міжгалузевих балансів виділили п’ять кластерів, які для України можуть стати пріоритетними та дати максимальний мультиплікаційний ефект. Це технологічне виробництво, енергетична безпека, безпека життя, транспорт та «місто майстрів», або розвиток місцевих, унікальних виробництв.

За словами Олексія Любченка, Уряд вже створив низку інструментів з підтримки бізнесу та розвитку визначених кластерів:  індустріальні парки, прозорі механізми для  отримання державного замовлення, можливості використання експортно-кредитної агенції, пільгові кредити тощо.

Зі свого боку, представники ЄБА виказали вдячність Мінекономіки за співпрацю, та зазначили, що регулярна комунікація з представниками Уряду це сигнал іноземним інвесторам, що їхні законні права в Україні будуть захищені. Також представники Асоціації виказали впевненість у тому, що тактичні дії Уряду  треба скласти в одну стратегічну візію та підтримали плани міністерства щодо проведення сесії зустрічей з метою опрацювання конкретних питань.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json