Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
В 2018 році ProZorro.Продажі планує продати на 2 млрд активів “Укрзалізниці” і на 10 млрд – банківських активів
06.02.2018 | 16:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

На прозорих державних аукціонах вже продано активів більш ніж 6 млрд грн. А цього року через ProZorro.Продажі планується продати ще більш ніж на 10 млрд грн банківських активів і як мінімум на 2 млрд - активів “Укрзалізниці”. Крім того, продаж об’єктів малої приватизації також буде проводитись через ProZorro.Продажі. Про це розповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов під час прес-конференції, присвяченій реформі держпродажів.

Він нагадав, що реформа розпочалася півтора роки тому, коли за ініціативи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) був підписаний меморандум щодо створення ProZorro.Продажі. “Сьогодні обсяг продажів платформи перевищив 6 млрд грн. Це мега-результат, я вважаю. Серед наших рекордів: продаж на 300 мільйонів за один день! За січень ми продали більш ніж на 1 мільярд, то ж амбіції реформи будуть тільки зростати”, - зазначив Максим Нефьодов.

За його словам, сьогодні сфера дії реформи держпродажів значно розширилася: тепер це не тільки активи банків, а ще й об’єкти малої приватизації, і оренда, і продаж активів великих держпідприємств, наприклад “Укрзалізниці”.

Зі свого боку в.о. голови правління “Укрзалізниці” Євген Кравцов нагадав, що минулого року Уряд затвердив Порядок розпорядження майном “Укрзалізниці”. Цей документ затверджує використання ProZorro.Продажі для продажу, оренди і списання активів.

Сьогодні національний перевізник розробляє два основні напрямки. Перший – це управління майном. Він включає в себе списання попередньо до майжа 700 тис рiзних об’єктів, втому числі більше 10 тис. застарілих непридатних вагонів. Цей напрямок також включає оренду рухомого складу і продаж непрофільних активів, а також матеріалів для повторної переробки (металобрухт, масло, шини тощо). “Крім того, ми вже складаємо перелік площ для оренди, в першу чергу мова йде про оренду приміщень на залізничних вокзалах. Впевнений, прозорий продаж прав на оренду – це не тільки цікава можливість для бізнесу. Але ще й кращий сервіс і комфорт для пасажирів”, - додав в.о. голови правління “Укрзалізниці”.  Другий напрямок – це послуги перевезення у власних вагонах “Укрзалізниці”. З цією метою перевізник запускає пілотний проект, в рамках його буде вперше застосовано відкритий механізм визначення вартості використання вагонів. Він буде заснований на статистичних даних попиту, які дозволяє збирати і систематизувати ProZorro.Продажі. “Це справжня революція. До цього такій прозорий підхід до формування тарифів ще ніхто не застосовував”, - підкреслив Євген Кравцов.

Ілля Михайлов, заступник директора департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО, додав, що нові можливості для розвитку ProZorro.Продажі базуються на позитивному досвіді з продажу банківських активів. “Це був травень 2016 року, коли Фонд гарантування прийняв своєрідний виклик щодо внутрішньої трансформації та ініціював створення принципово нової моделі електронних продажів. Спільно з нашими партнерами із Transparency International Україна, за потужної підтримки Національного банку України і безумовно Міністерства економічного розвитку та торгівлі, розпочалася робота над новою системою продажу активів неплатоспроможних банків. З моменту створення системи ми зафіксували чимало рекордів. Ще рік тому ми отримали перший мільярд надходжень, сьогодні обсяги надходжень перевищують 6 мільярдів. А на 2018 рік ми ставимо планку отримати 10 мільярдів мінімум. В першу чергу завдяки запуску власного, унікального формату аукціонів на основі голландської моделі», - розповів Ілля Михайлов.

Він наголосив, що важливу роль в розвитку реформи держпродажів відіграв Національний банк України. Регулятор не тільки надав необхідний поштовх для створення ProZorro.Продажі, але й став її активним користувачем. Статистика свідчить, що завдяки використанню прозорих аукціонів обсяги продажу власних активів НБУ зросли в декілька разів.

НБУ дійсно допоміг запустити процес створення ProZorro.Продажі як продовження реформи банківської системи, погоджується виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. “Саме за допомоги Нацбанку і Валерії Гонтаревої вдалося зрушити проект з місця. І саме за її підтримки вдалося навести лад у цій непрозорій сфері продажу токсичних активів”, - підкреслив він.

Активи банків і раніше продавали на аукціонах. “Так в чому ж тоді різниця? Все просто. ProZorro.Продажі зробили ці аукціони відкритими. Ми довели бізнесу, що все відбувається чесно і прозоро, що перемагає той, хто дає кращу ціну. І завдяки цій довірі продажі і стали ефективними” - розповів він.

Важливо дотримуватись цих принципів і на наступних етапах реформи держпродажів. Наприклад, не тільки приєднувати регіони до Prozorro.Продажі, а й контролювати те, як вони використовують систему. Адже сьогодні це ще справа добровільна, а надалі буде обов'язковою.

Зі свого боку Олексій Соболев, керівник проекту ProZorro.Продажі, додав, що цього року планується у співпраці із Фондом гарантування, який лишається головним партнером, ініціатором цієї реформи, продати активів неплатоспроможних банків мінімум на 10 млрд грн. Крім того, цього року планується розпродати “під нуль” майно десятків банків-банкрутів і запустити прозорий продаж комунальних активів в регіонах. Окремо великі надії покладаються на оренду – це справжній “блакитний океан”: на кожному другому аукціоні з продажу прав на оренду ціна зростає вдвічі.

“Важлива частина реформи - це майно комунальних підприємств. Цього року ми маємо приєднати до системи всі регіони України і перевести всі продажі майна громад у ProZorro.Продажі, - розповів Олексій Соболев. - Тисячі об’єктів малої приватизації також мають з’явитися в системі”.

Він також підкреслив, що проект не використовує жодної копійки бюджетних коштів і реалізується за підтримки донорських організацій.

Презентація доступна за посиланням: http://bit.ly/2GUn2mz

 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2