Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

11
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Зростання промислового виробництва за перший квартал 2016 року становить 3,7%
25.04.2016 | 14:01 | Прес-служба Мінекономрозвитку

У березні промисловість продовжувала зростати - на 4,8% (в порівнянні з березнем 2015 р.), у т. ч. скориговане на ефект календарних днів – на 4,2%. Як наслідок, за підсумками першого кварталу спостерігається зростання промисловості на 3,7%.

Відмінною рисою березня стало динамічне нарощування виробництва інвестиційних товарів (за основними промисловими групами обсяг виробництва інвестиційних товарів збільшився на 12,5%): металоконструкцій, продукції машинобудування та будівельних матеріалів.

Серед позитивних тенденцій березня слід відзначити:

у металургійному виробництві - зростання на 19,1% (в порівнянні з березнем 2015 р.) через збільшення обсягів іноземних замовлень в умовах покращення цінової динаміки на світовому ринку чорних металів.  Активізація будівельної діяльності сприяла розширенню внутрішнього попиту на продукцію галузі – обсяг продажів металургійної продукції на внутрішньому ринку за 2 місяці 2016 р. зросли на 27%.

у машинобудуванні – зростання виробництва на 8,7% (в порівнянні з березнем 2015 р.), за рахунок збільшення виробництва комп’ютерів (на 59,7%), виробництва автотранспортних засобів – на 13,5%, внаслідок збільшення портфелю замовлень (обсяг нових замовлень на виробництво продукції машинобудування зріс на 13,5%  за 2 міс. 2016р.), а також зростання виробництва вагонів завдяки диверсифікації зовнішніх ринків збуту;

Аутсайдерами березня стали: харчова, хімічна, деревообробна промисловість та електроенергія (займають близько 50% у промисловості в цілому).

У І півріччі 2016 року основними факторами впливу на промисловість будуть: поступове покращення кон`юнктури на світових товарних ринках (чорні метали та залізні руди), відновлення споживчого та інвестиційного попиту, торгові обмеження РФ.

За оцінками Мінекономрозвитку за підсумками січня-червня 2016 року зростання обсягів промислового виробництва очікується на рівні 2 [±0,5]%.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json