Міністерство економіки України

Маємо поступово переходити від бюджетної підтримки до підтримки українського бізнесу, - Юлія Свириденко на зустрічі із послом Швеції Тобіасом Тибергом

Посол Швеції

Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом. Під час їх розмови піднімались питання фінансування проектів з відновлення економіки, фінансування грантових програм та гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель.

«Зараз державний бюджет фінансується приблизно на 50% відсотків за рахунок податків від українського бізнесу, а на половину за рахунок зовнішньої допомоги. Ми прагнемо забезпечити ріст економіки та поступове збільшення надходження податків від бізнесу. Для цього ми маємо поступово перейти від бюджетної підтримки до підтримки українського бізнесу», - поділилась планами Уряду Юлія Свириденко.

Вона представила програми грантової підтримки українського бізнесу під загальним брендом єРобота. За її словами, тільки завдяки програмам надання мікрогрантів для створення власного бізнесу та грантів для розвитку переробного підприємств цього року має бути створено близько 50 тисяч нових робочих місць.

«Ми намагаємось залучити якомога більше країн до Міжвідомчої донорської координаційної платформи для підтримки процесу відновлення та реконструкції України у рамках так званого «фінансового Рамштайну». Паралельно із фінансуванням грантових програм ми шукаємо підтримки для експортно орієнтованих підприємств та страхування військових ризиків для інвесторів», - наголосила Юлія Свириденко.

Також вона запросила Королівство Швеція взяти участь у гуманітарному розмінуванні розмінування сільськогосподарських земель.

В свою чергу Тобіас Тиберг підтвердив готовність Експортно-кредитного агентства Швеції розглянути можливість страхування військових ризиків. Також посол заявив, що Швеція представить нову програму підтримки України в червні.

Довідково:

Швеція входить у топ-5 постачальників критичного обладнання для відновлення нашої енергетики після ударів з боку рф.

Шведська сторона вже надіслала Україні 5000 одиниць протитанкової зброї, а також іншу військову допомогу. Розглядається можливість передачі самохідних гаубиць калібру 155-мм.

Шведський уряд надав більше 400 мільйонів євро гуманітарної, військової та економічної підтримки; бізнес надсилає благодійні кошти, медикаменти та техніку. Пересічні шведи надали притулок для більше ніж 35000 українських біженців.

Уряд Швеції підтримав Україну під час енергетичної кризи. Він дозволив державній компанії Svenska kraftnät («Шведські електромережі») передати Україні обладнання, що необхідне для відновлення енергосистеми після російських обстрілів. Загалом, в Україну зі Швеції надійшло 46 вантажів гуманітарної допомоги для потреб енергетики. Шведська бізнес-асоціація подарувала Кременчуку котельню потужністю 4 тис. кіловат.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json