Міністерство економіки України

Яку економіку будує Україна: Перший віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко взяла участь у міжнародній дискусії

Вебінар-Свириденко

У вівторок, 30 серпня, відбувся вебінар, на якому обговорили післявоєнну відбудову України.

У дискусії на тему «План післявоєнних реформ: чи є можливість для цивілізаційного стрибка?» взяла участь Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

До вебінару також долучилися відомі міжнародні економічні експерти - Лєшек Бальцерович (Польща), Іван Міклош (Словаччина), Андерс Аслунд (Швеція), Крістофер Хартвел (Швейцарія), Марек Домбровски (Польща). Модератором заходу виступив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Юлія Свириденко розповіла про 10 кроків, які необхідні Україні для потрійного економічного стрибка - від перехідної економіки (4 тисячі доларів ВВП на душу населення на рік) до економіки, що розвивається ($12 тисяч ВВП на душу населення на рік). План розрахований на 10 років і на практиці означає створення українського економічного дива – зростання на рівні 7% ВВП щорічно на довгому проміжку часу. 

Учасники дискусії підтримали міністра економіки України у тому, що один із ключових кроків, умова, за якої реформи загалом є можливими - це лібералізація економіки, створення вільного регуляторного середовища. 

“Безглуздий контроль не забезпечує добробут людей. Він лише породжує корупцію. Тож натомість ми пропонуємо філософію Вільного степу - коли підприємець може робити все, що не порушує свободи інших людей та не наражає суспільство на небезпеку. Навіть в умовах війни уряд розпочав масову дерегуляцію. Вже понад 500 дозвільних процедур ми перевели на декларативний принцип. І на сьогоднішньому засіданні уряду схвалили проєкт закону про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності”, - зазначила Юлія Свириденко.

На думку експертів, економічна свобода - одне із досягнень української економіки воєнного часу.

“Я приємно вражений чіткими ліберальними принципами тих 10 кроків, які виклала пані міністр. Під час війни свободи в українській економіці стало більше. Процедури спрощення сприяють відкриттю нових бізнесів. Це також важливо задля створення сприятливого середовища для тих, хто бажає інвестувати в українську економіку”, - зазначив шведський економіст, фахівець з економіки Східної Європи Андерс Аслунд.

Юлія Свириденко подякувала експертам за дискусію і пообіцяла деякі з озвучених слушних ідей використати для подальшої боротьби на економічному фронті - задля перемоги України.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json