Міністерство економіки України

Реформа сфери інтелектуальної власності: функції НОІВ від Укрпатенту передадуть державній організації УКРНОІВІ

В Україні триває реформа сфери інтелектуальної власності. В рамках неї Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням передав функції Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) від Укрпатенту до державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” (УКРНОІВІ). Вона стане суб’єктом, що виконує такі функції, з 8 листопада 2022 року.

«Інституційні зміни, ухвалені Кабінетом Міністрів – це крок з реалізації реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності та наші зобов’язання на шляху до членства у ЄС. Ці зміни мають покращити інвестиційний клімат в Україні та забезпечити технологічний розвиток держави.

Створення потужного ІР офісу дозволить державі сприяти українському винахіднику, бізнесу, компаніям ефективно розвивати свої напрацювання, мати змогу нарощувати капітали і заробляти гроші за рахунок нематеріальних цінностей. Ми маємо створити таке середовище, щоб розробник та бізнес були зацікавлені забезпечувати охорону прав інтелектуальної власності саме в Україні», - наголосила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

В Уряді обіцяють зберегти кадровий потенціал кваліфікованих експертів, які наразі мають належний досвід в цій сфері. 

«Для ефективної та безперервної роботи українського ІР офісу буде забезпечено максимальне збереження експертного потенціалу патентного відомства, його розширення та постійне підвищення кваліфікацій працівників. Реалізовуючи кроки України як кандидата у члени ЄС, ІР офіс керуватиметься у своїй діяльності принципами прозорості, фаховості, відкритості та постійного діалогу з професійним середовищем», -  зазначила очільниця українського ІР офісу Олена Орлюк. 

Довідково:

IP офіс - загальноприйнята назва інституцій, що займаються інтелектуальною власністю (Intellectual Property), у багатьох західних країнах.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json