Міністерство економіки України

«Соєві правки» скасовано, – рішення Верховної Ради

Соя

16 січня Верховною Радою прийнято у другому читанні законопроект №1210, яким, зокрема, поновлено відшкодування ПДВ українським експортерам олійних культур. Таке рішення прийнято з метою підтримки українських виробників сільськогосподарської продукції, збільшення виробництва ріпаку, сої та нарощенню експорту такої продукції на зовнішні ринки.

Крім того, документом передбачається запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, реформування інституту фінансової відповідальності та удосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

Варто зазначити, що питання відміни «соєвих правок» було обговорене з аграріями під час спільної поїздки Президента України Володимира Зеленського та заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького до Київської області 18 грудня 2019 року.

Довідково:
Скасування відшкодування експортного ПДВ ще у 2017 році мало негативні наслідки для малих сільгоспвиробників. Через неспроможність малих виробників формувати експортні партії, вони були вимушені реалізувати свою продукцію посередникам за нижчою ціною. Зокрема, у 2019 році внутрішня українська ціна на сою в середньому знизилась на 25%, порівняно з минулим роком, в той час як світова ціна (FOB) – лише на 14%. У підсумку, вирощування сої та ріпаку для дрібних виробників стало збитковим та невигідним. В Україні вже спостерігається скорочення посівних площ під сою – у 2019 році засіяно 1,58 млн га сої, що на 8% менше ніж 2018 року та на 21% менше ніж 2017 року.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json