Міністерство економіки України

Уряд виділив майже 565 млн грн на виплату допомоги постраждалим від підриву Каховської ГЕС

Уряд затвердив рішення про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету Миколаївській та Херсонській обласним державним адміністраціям в обсязі 565 млн грн для надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської ГЕС. Відповідне розпорядження було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 16 червня 2023 року.

«Уряд прийняв рішення про надання з резервного фонду державного бюджету одноразової виплати у розмірі 5 тисяч гривень на одну особу всім, хто постраждав внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської ГЕС», - повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За інформацією Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА), внаслідок підриву 6 червня 2023 року російськими загарбниками греблі Каховської ГЕС в області підтоплено 49 населених пунктів, з яких на деокупованій території - 35 та на тимчасово окупованій - 14. Лише на звільненій території області від надзвичайної ситуації зазнали підтоплення 3821 будинок. На вказаній території області кількість зареєстрованих громадян становить 111941 особа.

Керівництво Миколаївської ОВА зазначає, що внаслідок надзвичайної ситуації на території Миколаївської області частково підтоплено 31 населений пункт, в яких проживає близько 471 тис. осіб. За результатами обстеження встановлено підтоплення 542 домогосподарств у 18 населених пунктах. Кількість громадян, що постраждали внаслідок підтоплення, становить 1035 осіб. 

Згідно розпорядження Уряду кошти будуть розподілені наступним чином: Миколаївській ОДА (для Миколаївської ОВА) - 5,175 млн грн, Херсонській ОДА (для Херсонської ОВА) – 559,7 млн гривень.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json