Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

06
Березня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Заступник Олександр Романішин взяв участь у конференції "Швейцарсько-український ІТ-міст"
18.11.2020 | 15:23 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

17 листопада заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин взяв участь  у онлайн-конференції високого представницького рівня "Швейцарсько-український ІТ- міст". 

Учасниками заходу також стали Посол України в Швейцарії Артем Рибченко, Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, заступник Міністра закордонних справ України  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Сенік,  заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська, президент українсько-швейцарської бізнес асоціації Дмитро Сиденко, а також лідери IT-бізнесу України та Швейцарії.

Учасники обговорили швейцарсько-українське співробітництво в галузі інформаційних технологій та Smart City, можливості ІТ-індустрії та цифрової трансформації для економічного розвитку обох країн.

“Для українського Уряду ключовими пріоритетами  є залучення інвестицій, створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу та розбудова цифрової інфраструктури.  Для досягнення цих цілей міністерство ми можемо виділити щонайменше три напрямки - це розвиток державно-приватного партнерства, державна підтримка інвестиційних проєктів та  розбудова індустріальних парків”, - зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.

Так, з метою покращення інвестиційної привабливості України, а також зростання конкурентоспроможності економіки був розроблений законопроєкт про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями. Проєктом передбачається державна  підтримка стратегічних  інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 20 мільйонів євро і які створюють понад 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні. Такі інвестори отримують пакет стимулів. Це можуть бути податкові та митні пільги або забезпечення об’єктами суміжної інфраструктури за кошти держави. 

Ще одним важливим інструментом, за словами Заступника, є індустріальні парки.

“Наразі в Україні близько 50 індустріальних парків, майже в кожному регіоні. Низка парків мають свої презентації, тож інвестор може обрати регіон, галузь та рівень розвитку інфраструктури об’єкта”, - додав Олександр Романішин.

Учасники індустріальних парків можуть здійснювати свою господарську діяльність в таких сферах, як: переробна промисловість; діяльність у галузі досліджень та розробок; інформація та телекомунікації.

Захід відбувся у форматі панельної дискусії, під час якої учасники мали можливість поділитись досвідом, поставити питання та  представити свої презентації. 

Посол Артем Рибченко зазначив, що українсько-швейцарські заходи в сфері дигиталізації будуть організовуватись Посольством і в майбутньому.

Довідково:

За результатами 2019 року Швейцарія посіла 9-те місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи з питомою вагою 3,58% від загального обсягу торгівлі. А за перше півріччя 2020 року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Швейцарією склав 802,2 млн дол. США. Послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги входять в топ-3 статей торгівлі між державами.

 

 

 

 
 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json