Міністерство економіки України

Олексій Любченко поінформував Посла Норвегії Еріка Сведала про державні програми з підтримки інвестиційних програм

міністр

Поглиблення торгово-економічних відносин, покращення інвестиційного клімату та запровадження державної підтримки проектів із значними інвестиціями – основні теми зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Еріком Сведалом 29 липня 2021 року.

«Радий презентувати нову модель економіки. Ми визначили ключові точки росту, стимулювання яких призведе до максимального зростання економіки. Це 12 видів економічної діяльності, ми із задоволенням ознайомимо з ними норвезьких бізнесменів. Також ми на фінішній прямій з прийняття усіх правових актів, щоб запустити реалізацію закону про державну підтримку проектів із значними інвестиціями, так званих інвест-нянь. Держава пропонує широкий перелік преференцій для інвесторів, які вкладуть у проект понад 20 млн євро та створять не менше 80 робочих міць», - розповів під час зустрічі Олексій Любченко.

Зі свого боку, Ерік Сведал зазначив, що попри те, що торговельні баланси між нашими країнами ще доволі скромні, але потенціал у їх збільшенні є. За його словами у торгово-економічних стосунках у площині експорту товару переважає Норвегія, постачаючи морепродукти, натомість в експорті  послуг – Україна, надаючи послуги з цифрових розробок. Також норвезькі інвестиційні компанії інвестують в Україну, вкладаючи у сфери енергетики з використанням відновлювальної енергетики.

Олексій Любченко поінформував норвезьку сторону про амбітні плани України декарбонізації та зменшення викидів у атмосферу: «На робочому рівні ми поставили амбітну політичну мету – до 2030 року зменшити  викиди до 35 % рівня 1990 року. Але ми свідомі, що необхідні колосальні інвестиції у понад 100 млрд євро для перебудови економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації нашої енергетики. Уряд зараз працює над тим щоб знайти баланс між цією метою і потребами в інвестиціях, щоб у майбутньому Уряд міг твердо виконувати зобов’язання, які має намір взяти».

Також у ході зустрічі сторони обговорили поточні питання взаємодії між країнами щодо удосконалення інвестиційного клімату. Зокрема, домовилися про низку зустрічей з представниками норвезького бізнесу тощо.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json