Український бізнес отримав понад 114 мільярдів гривень пільгових кредитів

Вже 41,5 тисяч кредитів на загальну суму 114 млрд грн отримали підприємці з початку старту програми «5-7-9%». Це переважно підприємства сільського господарства (51%), торгівлі і виробництва (22,5%) та промислової переробки (14,5%).

Серед регіонів в пільговому кредитуванні бізнесу лідирують Київ, Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Вінницька області. Більшість кредитів (на загальну суму 58,3 млрд грн) підприємці беруть на антикризові цілі, значною є кількість кредитів на рефінансування (25,8 млрд грн), а також з метою здійснення інвестицій (10,2 млрд грн).

В програмі задіяні 42 банки, з яких  за кількістю кредитних договорів тримають першість  “Приват-банк” (17 тис), “Ощадбанк” (5,2 тис)  та “Райффайзен Банк Аваль” (3,8 тис).

«Працюючий бізнес – це основа економічної стабільності країни. Трансформована програма «5-7-9%» дає українським підприємцям можливість продовжувати свою діяльність та ефективно долати труднощі, спричинені війною, підтримуючи стійкість економіки України. Це вкрай важливо не лише для нас. Сьогодні весь світ зіштовхується з негативними наслідками війни, яку розв’язала росія проти України. Відновлення української економіки може стати одним зі стабілізуючих факторів у попередженні глобальних кризових явищ”, – зауважив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан. 

Нагадаємо, що кредитна програма «5-7-9%» дозволяє залучити до 60 млн грн під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць з гарантією від Уряду на рівні 80%. Для роздрібних торгових мереж доступні кредитні кошти в розмірі до 1 млрд грн під 5% річних, що дає їм змогу вчасно розрахуватися з постачальниками та поповнити фінансовий баланс.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json