Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Потрібна зміна наративу щодо «Росатому» та російської атомної промисловості, - Юлія Свириденко під час виступу на засіданні COREPER
22.02.2023 | 15:47 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Українська делегація на чолі з Першим віцепрем’єр-міністрм - Міністром економіки України Юлією Свириденко узяла участь в засіданні Комітету постійних представників урядів держав-членів при Європейському Союзі (COREPER ІІ) в Брюcселі. На засіданні обговорювали, зокрема, питання санкційного тиску на росію, посилення економічної співпраці між Україною та ЄС, відбудови нашої держави тощо.

«Україна вітає рекомендації Європейської Комісії щодо 10-го пакету санкцій проти росії. А відтак, розраховує на подальшу співпрацю з посилення санкційного тиску на державу-агресора», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона підкреслила, що в запропонованому пакеті враховано багато пропозицій України. Зокрема, щодо санкцій проти російського ВПК, а також заходів проти обходу санкцій. Проте відсутні, наприклад, заходи щодо імпорту російських алмазів, на чому вже давно наполягають Україна та наші партнери з числа країн ЄС. Як зазначила Юлія Свириденко, Україна готова продовжити працювати над цим питанням із партнерами, зокрема й на рівні G7. 

«Нам також потрібна зміна наративу щодо «Росатому» та російської атомної промисловості. Причина утримуватися від санкцій очевидна: Росатом дуже інтегрований у світовий ринок. Але відсутність будь-яких чітких повідомлень про можливість санкцій у цій сфері дає Путіну свободу провести випробування ядерної зброї. Залучення Росатома до російської воєнної машини на офіційному  рівні – сигнал свідомого відчуття безкарності. І це ядерна загроза для всіх нас»,- зазначила Юлія Свириденко.

Говорячи про посилення економічної інтеграції та заходи, що допомагають українській економіці нормально функціонувати у воєнний період, Юлія Свириденко підкреслила важливість продовження односторонніх заходів ЄС з тимчасового скасування імпортних мит та квот на український експорт.

«Ми також дуже зацікавлені в перетворенні тимчасових рішень на постійні в рамках Угоди про асоціацію, як у випадку з роумінгом», - заявила Юлія Свириденко, зазначивши, що нещодавно було погоджено нову редакцію додатку XVII-3 до угоди про асоціацію щодо роумінгу. Це дозволить Україні трансформувати поточне тимчасове рішення щодо роумінгу на постійне.

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки висловила сподівання на  швидке просування з реалізацією цього проекту і подальше поширення його на телекомунікації загалом та інші сфери єдиного ринку ЄС. Укладення угоди ACАA, так званого «промислового безвізу», дозволить вільний рух товарів між Україною та ЄС. Подальше впровадження митних правил ЄС в Україні усуне будь-які перешкоди для перетину кордону.

«Об’єднання енергетичних ринків може бути закладено в міцну правову основу в рамках Угоди про асоціацію», - зазначила Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що Планом  пріоритетних дій для посиленого впровадження Поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС на 2023-2024 роки узгоджено 29 заходів, які допоможуть використати потенціал Угоди про асоціацію для економічної інтеграції України.

Значної уваги на засіданні було приділено питанням відбудови України. Як Юлія Свириденко зазначила, що забезпечити якнайшвидше відновлення допоможе потужне залучення інвестицій в економіку вже зараз. А для цього потрібно запровадити дієві програми страхування військових ризиків.

«Ми вже спілкувалися з багатьма національними установами. Ми хочемо, щоб вони активно страхували воєнні ризики для інвестицій національних компаній в Україні. Ми повинні надати компаніям впевненість того, що такий ризик може бути покритий. Це дозволить їм не чекати формального закінчення війни і почати свої інвестиції зараз», - зазначила Юлія Свириденко.

Довідка:

Комітет постійних представників урядів держав-членів при Європейському Союзі  (COREPER ІІ) – орган, що відповідає за підготовку роботи Ради ЄС в питаннях зовнішньої політики, економіки та фінансів, юстиції та внутрішніх справ тощо. Комітет:

  • координує та готує роботу різних конфігурацій Ради
  • забезпечує послідовність політики ЄС
  • розробляє домовленості та компроміси, які потім виносять на прийняття Радою ЄС.
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2