Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
ProZorro запускає новий проект щодо продажу та оренди державної власності
03.03.2017 | 10:27 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

З лютого 2017 року всі активи неплатоспроможних банків продаються виключно через систему ProZorro.Продажі. Новий проект за участі Фонду державного майна, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Transparency International Україна покликаний перенести цей позитивний досвід на сферу продажів (а згодом і оренди) державної власності, про що команда проекту повідомила на брифінгу 3 березня в УКМЦ.

Серед лотів, які будуть виставлятися на продаж через нову електронну систему - державне та комунальне майно, необроблена деревина, металобрухт, об’єкти малої приватизації, в тому числі будівлі і споруди тощо.

“Відкритість, легкість доступу та повна прозорість процедур - три головні локомотиви ProZorro. Створення системи з продажу та оренди державної власності – новий етап у підвищенні ефективності використання держмайна”, - зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Андрій Гайдуцький, заступник голови Фонду державного майна України, підкреслив: “Фонд держмайна активно сприяє створенню спільного проекту з ProZorro. За останні два роки ми багато зробили для того, щоб процес приватизації став максимально прозорим: відкрили бази даних по об’єктах приватизації, почали продажі на електронних торгах. Нова платформа дозволить зробити ще один важливий крок в напрямку цієї реформи”.

Зі свого боку Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна, розповів, що сьогодні інструменти моніторингу дозволяють відслідковувати статистику на всіх проектах команди ProZorro, забезпечуючи її відкритість для кожного. “Ті цінності і принципи, які ProZorro закладають у кожен проект, дозволять нам наближатися до важливої спільної мети - подолання корупції. ТІ Україна відкрита до співпраці із активістами, які хочуть контролювати роботу системи ProZorro.Продажі”, - підкреслив він.

Андрій Токар, Директор з питань матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Укргазвидобування»: “Ми перші долучилися до системи ProZorro - закупівлі і вже стали її “шанувальниками”. При цьому згідно Закону “Про публічні закупівлі” ми не були зобов’язані проводити електронні тендери, але  почали користуватися системою добровільно, через її ефективність. Саме тому ми підтримуємо як користувачі і нову електронну систему з продажу державного майна”.

Олексій Соболев, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі, зазначив, що успішний досвід проектів ProZorro дозволяє команді швидко рухатись, і створення нової бази даних розпочнеться вже найближчими днями. “Раніше, на початку запуску системи ProZorro.Продажі, ми поставили за мету зробити проект динамічним. Тепер система вимагає ще більшої динаміки від нас. Для мене це є особистим викликом”, - додав він.

Презентація проекту: https://goo.gl/rYp5RU

Нагадаємо, що у вересні 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Громадська організація “Трансперенсі Інтернешнл Україна” (ТІ Україна) підписали офіційний договір про взаємодію в пілотному проекті з продажу активів неплатоспроможних банків. А вже за два місяці, у листопаді 2016 року, система “ProZorro.Продажі” показала зразкову роботу під час перших реальних аукціонів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2