Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Олександр Романішин взяв участь у Форумі «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса»
27.11.2020 | 15:50 | Прес-служба Мінекономіки.

Олександр Романішин, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, долучився до обговорення прогресу у впровадженні реформ в Україні разом із провідними політиками та експертами громадянського суспільства. Дискусія відбулася в рамках онлайн форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса», в межах підготовки до Ukraine Reform Conference, яка відбудеться у 2021 році у Вільнюсі, Литовська Республіка. 

На думку учасників дискусійної панелі “Економічні реформи”, партнерська, а не авторитарна участь держави у взаємодії з бізнесом - перший крок для поліпшення економічного клімату в країні. Заступник Міністра наголосив, що державно-приватне партнерство є одним з найбільш перспективних інструментів для залучення інвестицій. Це інструмент, який полягає у поєднанні зусиль держави та бізнесу у сферах, що мають важливе значення, але при цьому несуть високі ризики. Наразі в Україні укладено більше 190 успішних угод ДПП. Однак, нові можливості для українського бізнесу часто здатні генерувати саме урядовці.

 “Уряд має фундаментальне бачення економічного вектору розвитку, водночас, ми розуміємо, що системні зміни починаються із невеликих кроків. Амбітні цілі не мають стати на заваді практичній роботі. Ми працюємо комплексно і використовуємо усі важелі: від популяризації в світі гастрономічних географічних зазначень, які підвищують туристичну привабливість країни, до зустрічей з іноземними асоціаціями європейських підприємців, зацікавлених у релокації офісів та виробництв у Східну Європу. Україна має великий потенціал для залучення інвестицій і ми намагаємось конкурувати та популяризувати в світі різні ніші для цього,“ - розповів Олександр Романішин.

Також він зазначив, що зацікавленість іноземних підприємців до переміщення виробництв в Україну має важливий крок не лише з точки зору надходження додаткових ресурсів, а й для популяризації України в світі, підвищення її іміджу. 

“Репутація країни у світі, цікавість з боку іноземних виробництв може спонукати кваліфікованих спеціалістів з-за кордону приїжджати працювати в Україну. Зокрема, в середині серпня Уряд України розширив квоти для прийому висококваліфікованих ІТ-фахівців з-за кордону та лібералізував вимоги для переїзду в Україну таких фахівців. Ми також можемо запропонувати значну підтримку через Фонд фінансування стартапів, пільгові кредити “5-7-9” та інші програми, спрямовані на розвиток та підтримку підприємництва. Боротися за таланти та розповідати про країну у світі - шлях до розвитку в країні інтелектуальної праці та виробництва з високою доданою вартістю”, - зазначив заступник Міністра.  

На думку спікерів також важливо покращувати торговельну дипломатію та  надавати різнобічну допомогу на іноземних ринках українським експортерам - від підтримки до захисту, а також сприяти у нарощуванні експортного потенціалу. На думку Олександра Романішина, структура вітчизняного експорту досі на 80% залишається сировинною, але наразі Україні необхідно це максимально змінити, зробивши акценти на експорті продукції глибокої переробки та з високимими технологічним компонентами.

За останні 6 місяців роботи, Експортно-кредитному агентству (ЕКА), яке підтримує та стимулює експорт товарів українського походження, вперше вдалося: 

  • укладено меморандуми про співпрацю з українськими банками Укрексімбанк, Укргазбанк, Кредитвестбанк, це спрощує доступ до фінансування малим та середнім підприємствам при здійсненні ними експорту товарів, послуг і робіт;

  • укладено перші договори на страхування зовнішньоекономічних контрактів українських експортерів;

  • сформовано портфель потенційних клієнтів на 250 млн. дол. США.

“ Планується докапіталізація ЕКА, ми розширюємо товарну категорію і особливо підтримуємо ті підприємства, які мають високу додану вартість продукції. Були проведені галузеві зустрічі з виробниками, почуті конкретні запити від них і наразі, спираючись на отримані інформацію, Уряд розробляє додаткові інструменти захисту і підтримки експортерів через ЕКА”, - підсумував виступ  Олександр Романішин.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2