Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна і Канада оновлюють Угоду про вільну торгівлю: що змінюється
11.04.2023 | 22:10 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль і Премʼєр-Міністр Канади Джастін Трюдо оголосили про завершення переговорів з укладання оновленої Угоди про вільну торгівлю між двома країнами. Цей документ замінить існуючу Угоду, яка діяла з 2017 року.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, нова Угода несе суттєві зміни до торгового режиму між Україною та Канадою. Також в рамках цього документу Україна і Канада уклали Угоду з цифрової торгівлі, яка стала для нашої країни другою після відповідної Угоди з Великою Британією.

«Український Уряд ставить за мету надати українським підприємцям на зовнішніх ринках найсучасніші інструменти для розвитку бізнесу і економічного відновлення України. Тому ще в січні 2022 року команда Міністерства економіки України розпочала переговори щодо модернізації існуючої Угоди із Міністром міжнародної торгівлі, сприяння експорту, малого бізнесу та економічного розвитку Канади Мері Hr. У новій Угоді ми поєднуємо торгівлю товарами, послугами, здійснення інвестицій та економічну співпрацю між Україною та Канадою. Угода була підготовлена під час війни, тому має враховувати всі нагальні потреби бізнесу і стати додатковою візитівкою нашої економіки в світі», - пояснила Юлія Свириденко.

За її словами, основними відмінностями нової Угоди стане те, що на додаток до скасування тарифів Україна і Канада  розширюють можливості для підприємств, які мають не тільки українську, а ще й іноземну складову в своїй продукції.

«Будуть скасовані тарифи також на ті українські товари, які мають складові походженням з ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, Великої Британії та Ізраїлю. Це має заохотити створення виробничих ланцюгів, зробить розташування виробництва в Україні більш привабливим для іноземних інвесторів, які планують постачати свої товари на канадський ринок»,- продовжила Юлія Свириденко.

Також дуже важливим елементом Угоди стане те, що нова Угода буде дозволяти сторонам все,  що не заборонено. 

«У сфері інвестицій та послуг ми застосовуємо новий ліберальний метод – дозволено все, що не заборонено. Угода не регулює, що дозволено, а навпаки - ретельно виписує винятки із повної свободи надання послуг. І робимо це так, щоб усе регулювання було максимально прозорим, чітким і передбачуваним», - пояснила Юлія Свириденко.

Окремо були прописані гарантії для інвесторів, а також система захисту інвестицій, яка базується на найсучасніших правових інструментах.

«Повноцінне регулювання інвестицій в рамках угод про вільну торгівлю - це нова тенденція у світовому економічному світі. Такий підхід дозволяє об’єднати свободу здійснення підприємницької діяльності як доступ на ринок і гарантії захисту інвестиційного капіталу. У нашій угоді ми це робимо самою сучасною мовою і даємо можливість не лише канадським компаніям інвестувати в Україну, але і розвивати міжнародну присутність українського бізнесу»,  - наголосила Юлія Свириденко.

Один із розділів включає в себе Угоду про цифрову торгівлю, яка окреслює усі основоположні свободи у цій сфері.

«Це друга Угода про цифрову торгівлю, яку вже підписала Україна. Перша була укладена із Великою Британією в січні цього року. Для українських підприємців це надзвичайно важливо, адже саме вітчизняний ІТ-бізнес відновлюється найшвидше.

Такі цифрові Угоди орієнтовані передусім на запобігання появи бар‘єрів у майбутньому і мають зменшити перешкоди для українського бізнесу в участі у глобальній цифровій торгівлі. Цифрова Угода з Канадою  гарантує свободу транскордонної передачі інформації, свободу вибору місця розташування обладнання, свободу вихідного коду, а також відкритий доступ до інтернету», - пояснила Юлія Свириденко.

Крім того нова Угода регулює фінансові послуги, тимчасовий в'їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю і малі та середні підприємства, а також питання торгівлі та корінних народів. Нова Угода також включатиме оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

«Зараз питання репутації, цінностей, захисту довкілля і сталого розвитку виходять на перший план у міжнародній економіці. Якщо ви хочете продати свій товар чи отримати інвестиції, ви повинні засвідчити, що дотримуєтеся найкращих стандартів ESG. Відповідні розділи в угоді чітко засвідчують, що ми з Канадою однаково ставимося до цих питань. А отже це додаткова реклама українського бізнесу», - розповіла Юлія Свириденко.

Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою має допомогти нам укласти подібні Угоди з іншими країнами. 

«Вона має в своїй основі ті самі принципи, які були використані в Тихоокеанській Угоді про вільну торгівлю, яка об’єднує Канаду, Австралію, Бруней, Чилі, Японію, Малайзію, Мексику, Нову Зеландію, Перу, Сінгапур та В’єтнам, а також в оновленій Північно-Американській ЗВТ між США, Мексикою і Канадою. Міністерство економіки вже розробило проект акту про офіційні переговори про приєднання до Тихоокеанської угоди. Тепер наша мета – отримати в червні рішення країн-учасниць про розгляд заявки України. Завдяки модернізованій угоді ми отримаємо з боку Канади не лише політичну, і експертну підтримку нашій заявці.

Поки триває війна і ми боронимо нашу землю, я хочу забезпечити для бізнесу найкращі умови доступу на зовнішні ринки, аби полегшити економічне відновлення і щоб в Україні запанував мир і добробут», - резюмувала Юлія Свириденко.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2