Міністерство економіки України

Створення безпечного середовища для життя та ведення бізнесу – ключова ціль Мінекономіки

Атлантична рада

Пріоритети Уряду та Мінекономіки зокрема, відновлення України, інвестиційне середовище, гуманітарне розмінування та інші питання обговорила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлії Свириденко під час зустрічі з президентом і генеральним директором Атлантичної ради Фредеріком Кемпом сьогодні, 31 травня.

До складу іноземної делегації увійшли директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Хербст, Віце-президент Атлантичної ради Грем Брукі та представник Атлантичної ради в Україні Мирослава Лузіна.

«Минулий рік був роком виживання, сьогодні, попри війну, що триває, ми стоїмо на шляху відновлення України. Релокація підприємств, надання мікрогрантів на розвиток бізнесу, експорт та підтримка міжнародної спільноти допомогли нашій економіці встояти та зберегти функціонування галузей. Наразі ми зосереджені на створенні безпечних умов для життя людей та сприятливих умов для ведення бізнесу. Ми хочемо повернути людей, які через війну змушені були виїхати за кордон та забезпечити їх роботою і житлом», - зазначила Юлія Свириденко.

Так, делегацію Атлантичної ради поінформували про основні пріоритети роботи Уряду, поточні проекти Мінекономіки та реформи, які проводяться в країні.

Зокрема, Уряд працює над створенням механізму страхування воєнних ризиків. Це ключове питання для розширення торгівлі, залучення інвестицій та реалізації проектів відновлення. Це дасть можливість українському та іноземному бізнесу посилити інвестиційну діяльність в Україні не чекаючи закінчення війни. Україна співпрацює з міжнародні організаціями і фінансовими інституціями, як USAID, MIGA, DFC та ЕКА інших держав-партнерів.

Інша важлива ціль – швидке та ефективне гуманітарне розмінування земель, в тому числі сільськогосподарських угідь. Зокрема, 174 тис. га є потенційно забрудненими та потребують першочергового обстеження. В першу чергу йдеться про безпеку людей, адже через забруднені вибухівкою території в зоні ризику перебувають 6,1 млн людей. Юлія Свириденко поінформувала про потреби України в машинах для розмінуванн, іншій спецтехніці, навчанні спеціалістів та роботі, яку проводить Уряд з донорами та міжнародними партнерами для відкриття ринку демайнінгових послуг в Україні.

Перший віцепрем’єр-міністр також наголосила, що Уряд сфокусований на розробці нової економічної моделі України, яка має базуватися на таких компонентах, як, енергетична незалежність, розвиток ВПК, посилення армії, статус України, як гаранта глобальної продовольчої безпеки, гуманітарне розмінування, розвиток ІТ-галузі та людського капіталу. Напрацювання Уряду будуть представлені на конференції з відновдення Україні у червні в Лондоні.

Довідково:

Атлантична рада (Atlantic Council) – провідний неурядовий аналітичний центр США, який досліджує міжнародні відносини атлантичної спільноти та проблеми міжнародної безпеки.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json