Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
У 2019 році фермерські господарства отримали майже 700 млн грн державної підтримки
13.01.2020 | 17:53 | Прес-служба Мінекономіки.

Про результати підтримки фермерських господарств у 2019 році та перспективи на 2020 рік розповів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

«Розвиток фермерського руху, а також сільськогосподарської кооперації є одним з пріоритетів міністерства. Загалом, у 2019 році на підтримку фермерських господарств було спрямовано 694,1 млн грн бюджетних коштів. Наразі ми спільно з профільними асоціаціями формуємо напрями підтримки АПК, які дадуть найбільший економічний ефект. Фермерам у 2020 році плануємо зберегти деякі з уже існуючих напрямів підтримки», - зазначив Тарас Висоцький.

Зокрема, йдеться про часткову компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами, фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, здешевлення кредитів, додаткову фінансову підтримку сімейних фермерських господарств через механізм доплати ЄСВ.
 
Детально ознайомитись із результатами підтримки фермерських господарств у 2019 році можна у вкладенні.

Так, за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» було спрямовано 462,2 млн грн для (кількість) фермерів. Це майже 100% із передбачених коштів.

Варто зазначити, що найбільший обсяг коштів використано за напрямом «Часткова компенсація вартості техніки» - 195 млн грн за закуплені 7 690 одиниць техніки. Крім того, спрямовано:

-  96,8 млн грн бюджетної субсидії на 1 га ФГ, крім новостворених;
-  87 млн грн на компенсацію відсотків за залученими кредитами;
-  50 млн грн на часткову компенсацію вартості насіння; 
-  18,4 млн грн бюджетної субсидії на 1 га новоствореним ФГ;
-  2,8 млн грн фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
-  613 тис. грн на часткову компенсацію витрат за с/г дорадчі послуги.

За програмою «Надання кредитів фермерським господарствам», яка реалізується через Укрдержфонд, спрямовано 231,9 млн грн для 617 фермерів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2