Міністерство економіки України

Мінекономіки презентує дослідження “Скільки енергії необхідно для виробництва однієї тонни будівельних матеріалів?”

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з проєктом технічної співпраці «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, працює над підвищенням  рівня обізнаності про енергоефективність та потенціалу енергозбереження українських підприємств. Метою проєкту є продемонструвати економічну та технічну доцільність заходів з підвищення енергоефективності у компаніях.

За результатами енергоаудитів 7 українських підприємств галузі неметалевих будівельних матеріалів було підготовлено аналітичну брошуру – “Скільки енергії необхідно для виробництва однієї тонни будівельних матеріалів?”, яку Проєкт презентував за підтримки Мінекономіки та Держенергоефективності.

Цей короткий аналітичний звіт ілюструє структуру енергоспоживання, вартість енергії, що використовується на виробництво продукції, потенціал заощадження енергії та конкретні заходи з енергоефективності, а також наводить дані щодо обсягів викидів парникових газів на підприємствах. Він буде цікавим як директорам і власникам компаній, інвесторам української галузі неметалевих будівельних матеріалів, так і експертам з енергоефективності.

Кілька важливих висновків, представлених у брошурі “Скільки енергії необхідно для виробництва однієї тонни будівельних матеріалів?”:

  • галузь неметалевих будівельних матеріалів значною мірою залежить від природного газу, що складає 56,7% від загального енергоспоживання, а від споживання електроенергії – 43,3%;

  • на процеси виробництва припадає 84,1% спожитої енергії;

  • потенційні річні обсяги заощаджень коштів завдяки заходам з енергоефективності, запропонованими за результатами енергоаудитів складають 3049 тис. грн/рік;

  • найбільший потенціал скорочення викидів мають заходи з енергоефективності, впроваджені при виробленні стисненого повітря, в електричних двигунах, виробленні та постачанні тепла, виробничих процесах, опаленні, вентиляції та кондиціонуванні повітря, виробництві та розподілі електроенергії та освітленні, а саме  851 тCO2 екв./рік;

  • 82,6% всіх енергозаощаджень можна досягти шляхом запровадження заходів з енергоефективності з періодом окупності до 2 років, таких як: ізоляція трубопроводів у котельні, децентралізація систем виробництва стисненого повітря та оптимізація рециркуляції повітря.

Довідково: 

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

Докладніше з брошурою можна ознайомитись у вкладенні: 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json