Міністерство економіки України

Українська митецька реформа заради майбутнього, - умова розвитку вітчизняного шоу-бізнесу

Мінекономрозвитку та Українське агентство з авторських та суміжних прав пропонують запровадити нову систему збору, розподілу та виплати авторської винагороди (роялті) на базі автоматичної платформи обліку. Нова система виключить можливість зловживань із роялті, які до сьогодні мають місце в українському шоу-бізнесі.

Запровадження митецького аналогу ProZorro дозволить налагодити в Україні відкритий та ефективний механізм збору, розподілу та виплати винагороди суб’єктам авторського права та суміжних прав. За попередніми підрахунками, запровадження на базі УААСП новітньої системи збору, розподілу та виплати роялті дозволить авторам та правовласникам отримувати щорічно близько 1,5 млрд грн, замість 60 млн грн, що сьогодні збираються та розподіляються не прозоро.

У своєму виступі Олена Мініч, директор відзначила: “Ми всі розуміємо, що інтелектуальна власність є запорукою інноваційного розвитку України, а тому нам необхідно прививати в країні повагу до прав творців. Реформа сфери інтелектуальної власності визначена як один з пріоритетів Уряду. В концепції реформи сфери інтелектуальної власності закладено такі складові: інституційні зміни – створення національного офісу інтелектуальної власності; імплементація права ЄС в національне законодавство, що передбачено Угодою про асоціацію; та реформа сфери колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав – тобто створення прозорої моделі колективного управління правами”.

Її думку підтримав Богдан Падучак: “Наразі в Україні функціонують 18 ОКУ. Їх діяльність викликає велике занепокоєння не лише в Україні, але й в ЄС і США. Прийшов час докорінно змінити цю модель. Автоматизована платформа збору та розподілу роялті це наша цифрова реформа для досягнення прозорості усіх без виключення процесів ”.

«Реформа системи колективного управління авторськими правами забезпечить інфраструктуру для стрімкого розвитку вітчизняної музичної індустрії та шоу-бізнесу, надасть авторам можливість працювати і заробляти за рахунок своєї творчості, стимулює створення конкурентоздатного національного продукту та акумулює ресурси для підтримки культури та мистецтва», - зазначає директор УААСП Дмитро Костюк.

Більшість учасників критично ставляться до подальшого існування в Україні 18 окремих ОКУ, які не прозоро, неефективно та без звітності збирають та розподіляють авторську винагороду.

У презентації та громадському обговоренні реформи сфери колективного управління взяли участь: Богдан Падучак, заступник директора департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Дмитро Костюк, в.о. генерального директора державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав»; Пилип Іллєнко, Голова Державного агентства України з питань кіно;  Дмитро Гузій, юрист, провідний експерт в сфері права інтелектуальної власності.

На громадському обговорення також буди присутні виконавці, продюсери, митці та представники бізнесу: продюсер Ігор Кондратюк, лідер гурту «Гайдамаки» Олександр Ярмола, продюсер і журналіст Олександр Ягольник, лідер гурту «Кріхітка» Олександра Кольцова, співачка Наталія Валевська та продюсер Володимир Пригладь, продюсер Володимир Бебешко  та інші.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json