Міністерство економіки України

13 грудня об 11:00 відбудуться публічні консультації з напрямку “Декарбонізація: розвиток відновлюваних джерел енергії” у рамках розробки Національного плану з енергетики та клімату

Міністерство економіки України запрошує представників профільних бізнес-асоціацій, НУО, учасників енергетичних ринків, представників державних органів, органів місцевого самоврядування та всіх охочих приєднатись до публічних консультацій, присвячених розробці Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) за напрямком "Декарбонізація: розвиток відновлюваних джерел енергії”.

Захід відбудеться 13 грудня об 11:00 через платформу ZOOM. Орієнтовна тривалість - до 2,5 годин. 

НПЕК є стратегічним документом, який спрямований на узгодження енергетичної та кліматичної політики для забезпечення сталого розвитку України. Підготовка НПЕК є зобов’язанням України перед Енергетичним Співтовариством згідно з Регламентом (ЄС) 2018/1999. Окрім того, НПЕК є передумовою для розподілу фінансової допомоги ЄС згідно з Ukraine Facility (спеціального Плану для фінансування потреб відбудови та реконструкції України). НПЕК готується відповідно до чітких вимог Регламенту, а також з урахуванням досвіду підготовки подібних документів державами-членами ЄС.

Під час консультації відбудеться презентація попередніх напрацювань за напрямком “Декарбонізація: розвиток відновлюваних джерел енергії” НПЕК (весь спектр ВДЕ у секторі електро- та теплоенергетики, секторі природного газу та відновлюваних / низьковуглецевих газів). Під час публічних консультацій планується обговорити, зокрема, такі питання:

- Цілі та політики/заходи у секторі ВДЕ;

- Цінові умови для розвитку ВДЕ та заходи фінансового характеру, необхідні для розвитку ВДЕ;

- Заходи регуляторного характеру, необхідні для розвитку ВДЕ (у тому числі питання стандартизації, технічних стандартів, обліку тощо); 

- Перешкоди розвитку ВДЕ регіонального або міжнародного характеру;

- Попередні результати моделювання в частині розвитку ВДЕ для НПЕК.

Під час зустрічі ви зможете долучитися до обговорення, надати свої думки та висловити пропозиції, які будуть розглянуті при підготовці Плану з енергетики та клімату.

Участь у заході візьмуть: Олексій Соболев, заступник Міністра економіки України, Юлія Огаренко, консультантка з енергетичної та екологічної політики, Єлизавета Баданова, незалежний експерт з регулювання енергетики, Олександр Дячук, провідний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"

Реєстрація обов'язкова за посиланням: https://bit.ly/3tbdVe7

Посилання на подію ФБ: https://bit.ly/487GsA7

Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства спільно з аналітичним центром DiXi Group та ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json