Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

20
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Україна розпочала процедуру приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження
14.09.2016 | 17:36 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Україна звернулася до Генерального Секретаріату Ради Європейського Союзу із заявкою на приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження у якості Договірної сторони.

Відповідний лист за підписом Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва підписано та передано до депозитарію Конвенції Ради Європейського Союзу.

«Приєднання України до Конвенції сприятиме збільшенню можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів, що, в свою чергу, розширить присутність української продукції на перспективних ринках третіх країн, - зазначив Степан Кубів, коментуючи дане рішення. - Це один із багатьох кроків, які вживає Уряд на шляху до пошуку додаткових ринків для вітчизняних експортерів». 

Також слід зазначити, що можливість приєднання до Конвенції передбачена Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

Конвенція встановлює положення про походження товарів, що продаються згідно із відповідними угодами, укладеними між Договірними сторонами. Країни-учасниці Конвенції в рамках угод про вільну торгівлю використовують ідентичні преференційні правила походження товарів на основі діагональної кумуляції: товари, які отримали статус походження в одній із країн, можна використовувати у виробничих процесах у будь-якій з інших країн без втрати ними статусу походження. 

Учасниками Конвенції є 42 країни, серед яких країни ЄС та ЄАВТ, Туреччина, Албанія, Македонія, Йорданія, Чорногорія, Сербія, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Палестина, Боснія і Герцеговина, Єгипет та Ізраїль.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json