Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

30
Листопада
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Державні гранти та справедлива винагорода для авторів - ВРУ прийняла в цілому пЗУ 3377

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України вітає прийняття законопроєкту №3377 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Це дає можливість  розбудови цивілізованого ринку роялті та справедливої винагороди для авторів в Україні. 

“Цей закон дозволяє нам нарешті розблокувати акредитацію організацій колективного управління в усіх сферах, що були визначені ще у 2018 році. Структури, які мають права власності і які користуються ними, мають самостійно домовлятись між собою про умови та знайти баланс. Без участі держави, без встановлення тарифів, які мали місце до цього. Лише таким чином ринок роялті в Україні працюватиме на конкурентних засадах”, - заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Попередньодіючим законом, яким регламентувалась діяльність в сфері креативних індустрій (№2415 від 15.05.2018 “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, визначив сфери в яких здійснюється акредитація організацій колективного управління.  

Впровадження колективного управління в перелічених сферах є відображенням європейського законодавства (Директива 2014/26/ ЕU про колективне управління авторським правом  і суміжними правами та мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори для онлайн використання на внутрішньому ринку) і є загальноприйнятою практикою цивілізованих ринків.

Детальніше читайте тут: https://bit.ly/2Y57KpB

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json