Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
єОселя: Понад 6700 українських родин взяли кредити на придбання житла
23.01.2024 | 14:09 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

За минулий тиждень 161 українська родина взяла кредити на придбання житла за програмою єОселя. Від початку дії програми кредити отримали 6 757 родин на загальну суму 10,2 млрд грн. 1200 з них взяли кредити на умовах масової іпотеки загалом на 2 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“Від початку дії програми єОселя кредити на придбання житла взяли вже понад 6 700 українських родин на 10,2 млрд грн. При цьому 1200 родин отримали кредити на умовах масової іпотеки - під 7% - загалом на 2 млрд грн. Нагадаю, з серпня минулого року іпотека доступна всім українцям, які не мають власного житла або потребують покращення житлових умов. За кілька днів - з 26 січня - програму буде ще розширено і кредити можна буде взяти також на придбання будинків, дуплексів та таунхаусів”, - зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 161 кредит на 272 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 83 військовослужбовці та силовики, 7 педагогів, 20  медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 40 українців без власного житла, 4 ВПО та 1 ветеран.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (127 кредитів) та у забудовника (30). Також 4 українці взяли кредити на купівлю квартири, яка будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 38;

міста Києва - 32;

Одеської області - 15;

Вінницької області - 13;

Волинської області - 11.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank. 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2