Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Віддзеркалення і синхронізація санкцій підвищують ефект тиску на рф: відбулася робоча зустріч Юлії Свириденко та Джеймса О’Браєна
27.11.2022 | 11:05 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Синхронізацію зусиль України та Сполучених Штатів Америки в питаннях посилення санкційного тиску на росію обговорили у Києві Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Координатор санкцій Державного департаменту США, Посол Джеймс О’Браєн.

«Ми вдячні Сполученим Штатам за підтримку у часи великих випробувань для України. Зокрема, за підтримку у питаннях санкційної політики. У той же час падіння російської економіки до кінця року становитиме, за прогнозами, 4,5-4,6%. А падіння української - вже 30%. Тому очевидно, що санкції працюють не так швидко і не так ефективно, як це має бути. Тож їх необхідно посилювати. Саме тому для нас є важливим скоординованість, системність, обмін напрацюваннями та ідеями у цьому питанні з партнерами, американською стороною. Зокрема, щодо віддзеркалення і синхронізації санкцій», - зазначила Юлія Свириденко.

Водночас Джеймс О'Браєн підкреслив, що для Сполучених Штатів є дуже цінним обмін інформацією з українського стороною, яка володіє вже значними напрацюваннями у цьому напрямку. 

«Ми розуміємо, що санкції діють заповільно. Проте вони дозволяють зупинити рф швидше, ніж вона би зупинилася сама. Крім того, санкції здатні зробити так, аби рф у майбутньому не повторила агресію знову. Тож сподіваємося, що обмін інформацією дозволить пришвидшити роботу у цьому напрямку. Ми маємо показати, наскільки жорстокими є дії росії на території України, і що вони заслуговують більш жорстких санкцій», - зазначив Джеймс О'Браєн.

Під час робочої зустрічі, в якій з української сторони взяли участь представники Офісу Президента, силових та розвідувальних структур, інших державних органів, делегацію США ознайомили з механізмом та результатами роботи Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики, яку очолює Юлія Свириденко. А також із результатами роботи МРГ.

Як було зазначено, на сьогодні Україна запровадила санкції щодо понад 5 тисяч осіб (ще не менше - в роботі), причетних до агресії, що несуть загрозу національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності тощо.

Американська сторона при цьому високо відзначила обсяги роботи, проведеної МРГ, якість аналітичних матеріалів, підготовлених українськими спецслужбами, розвідувальними органами, держструктурами, що беруть участь у формуванні санкційних пропозицій.

Під час зустрічі були опрацьовані актуальні питання співпраці в сфері санкційної політики. Зокрема:

  • Запровадження з 5 грудня Політики обмеження цін (Price Cap Policy) на російську нафту та «цінову стелю», яку планують встановити країни, що приєдналися до ініціативи.

Як підкреслила Юлія Свириденко: Україна – за повне ембарго на російську нафту й газ. Але компроміс ($30-40 за барель) на даному етапі можливий.

  • Синхронізацію санкцій. Україна синхронізує санкції з західними партнерами. 

Зокрема, до великого санкційного пакету, затвердженого РНБОУ та введеного в дію Президентом України Володимиром Зеленським 19 жовтня, увійшли санкції, раніше запроваджені, зокрема, ЄС. Водночас триває робота над тим, щоб санкції, запроваджені Україною, були віддзеркалені нашими союзниками.

  • Секторальні санкції за напрямками та сферами. 

Як довела практика, саме такі санкції є найбільш ефективними, чинять найбільший тиск на путінську військову машину та економіку держави-агресора. 

  • Запобігання обходу санкцій.

Зокрема потрібно повністю виключити можливість отримання росією через треті країни товарів, постачання яких заборонене санкціями. Перш за все - комплектуючих для озброєння: чипів, композитних матеріалів, товарів подвійного призначення тощо.

За результатами зустрічі сторони погодились активізувати роботу з оперативного обміну інформацією та посилення санкційного тиску проти держави-агресора.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2