Генеральний директор Міжнародної організації праці пан Гай Райдер провів зустріч з українськими партнерами

З початку повномасштабної війни Україна зазнала колосальних втрат: тисячі втрачених життів, тисячі підприємств були змушені зупинити діяльність, сотні тисяч людей втратили роботу. На ринку праці України відбулися масштабні зміни, які потребують оперативного реагування та підтримки.

 «Поряд з необхідністю відновлення України, відбудови інфраструктури, ми маємо підтримати та відновити діяльність підприємств задля економічної стабілізації та збереження робочих місць, забезпечення гідних умов праці та життя. Ми високо цінуємо багаторічну співпрацю та експертну допомогу МОП. В даний час, в умовах війни, ми потребуємо зміни підходів в реалізації проектів МОП та зміну акцентів фінансування з експертної підтримки до реалізації практичних заходів», - сказав Ігор Дядюра.

На сьогодні Уряд запровадив низку програм щодо підтримки бізнесу та стимулювання зростання зайнятості серед населення. Зокрема, діють програми доступного кредитування під 5-7-9%, компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у розмірі 6500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу. Забезпечується програма релокації українських підприємств, за якою 588 вже переміщені в безпечні регіони країни. Окрім того, готуються рішення Уряду щодо додаткового сприяння організації підприємницької діяльності, в рамках яких підтримка передбачатиме гранти для запровадження бізнесу.

«Ми переконані, що саме підтримка підприємницької діяльності сприятиме збільшенню зайнятості населення. Крім того, ми плануємо доопрацювати програму, яка стимулюватиме повернення наших громадян на Батьківщину та забезпечить їх інтеграцію у ринок праці. Підтримка МОП в цьому напрямку могла би бути надзвичайно актуальною», - наголосив Ігор Дядюра.

Заступник міністра економіки зазначив, що під час перегляду діючих та розроблення нових проектів МОП Уряд особливо розраховує на підтримку активних програм зайнятості, зокрема у наданні фінансової допомоги безробітним для організації власної справи; розбудови та впровадження електронних послуг населенню Державною службою зайнятості; впровадженні інформаційно-аналітичної системи ринку праці та системи прогнозування ринку праці з передачею адаптованого під українські реалії програмного забезпечення МОП; адаптації Національного класифікатора професій до Міжнародної стандартної класифікації занять (ISCO-08).

Довідково:
З 27 травня по 11 червня представники урядів, працівників і роботодавців із 187 держав-членів МОП обговорюють проблеми світу праці на Міжнародній конференції праці (МКР). Цього року питання безпеки та гігієни праці, стажування, а також соціально-солідарна економіка – питання порядку денного конференції.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json