Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

01
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
У трьох регіонах України розпочнуться пілотні проекти смарт-спеціалізації промисловості
26.10.2017 | 15:57 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 26 жовтня, відбулася зустріч щодо запровадження стратегії смарт-спеціалізації для національної промисловості України, у якій взяли участь представники ЄС і перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Смарт-спеціалізація промисловості – це підхід Європейського Союзу до виявлення унікальних функцій і активів кожної країни і регіону, підкреслення конкурентних переваг промисловості кожного регіону і зосередження уваги регіональних партнерів на баченні майбутніх досягнень. Смарт-спеціалізація має вирішальне значення для фактичної ефективності інвестицій в інновації в промисловості. Разом з розвитком підприємництва і кластерної структури промисловості вона є частиною економічної децентралізації України відповідно до Нової індустріальної політики, яку Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів презентував у вересні.

Запровадження смарт-спеціалізації промисловості розпочнеться з пілотного проекту у трьох регіонах. Результати пілоту будуть проаналізовані і використані для масштабування проекту на інші регіони

“Ми усвідомлюємо, що смарт-спеціалізація - це одне з рішень, які допоможуть трансформувати українські індустрії. Це також ключова частина зусиль Європи, допомогти українським регіонам вийти з економічної рецесії, яку спричинила російська агресія”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Стратегія смарт-спеціалізації вже давно і ефективно використовується у Європейському Союзі. Тому разом з Офісом реформ Кабінету Міністрів України допомагатиме її впроваджувати в Україні Спільний дослідницький центр при Єврокомісії.

“Смарт-спеціалізацію у ЄС використовують, наприклад, для електромобілів. Немає місця, де вони виготовляються повністю, натомість різні регіони виробляють різні частини, потім їх збирають. Це дуже добре працює для нашої економіки  має допомогти Україні. Запровадження смарт-спеціалізації в Україні також передбачає реєстрацію на Smart Spesialisation Platform і дозволить користуватися всіма її перевагами”, - зазначила під час своєї доповіді Моніка Матусяк, голова місії Спільного дослідницького центру в Україні.

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json