Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Наступного року на програми прямої підтримки української економіки закладено понад 40 млрд гривень, - Юлія Свириденко
26.09.2023 | 17:57 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

В наступному році задля зростання української економіки Уряд продовжить здійснювати стимулюючу підтримку вітчизняного бізнесу. В бюджет будуть закладені кошти, як для пільгового кредитування великих підприємств за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», так і фінанси на грантову підтримку переробних виробництв та малого бізнесу, створення технопарків та гуманітарне розмінування.  Про це Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко написала в колонці для видання Forbes.

За її словами, Уряд очікує, що оборонні видатки наступного року майже повністю будуть покриті за рахунок податків і зборів. Із запланованих податкових надходжень на суму 1,56 трильйона гривень, кожна копійка піде саме на видатки оборони. Такі очікування базуються на прогнозі розвитку економіки та зростанні ВВП на 5%. Також прогнозується зростання експорту на 7,5% і зменшення імпорту на 5,5%.

«Ми бачимо, що навіть найзаможніші держави збільшують стимулювання свого бізнесу. Використання механізмів прямої підтримки є життєво необхідним у мирний час, а у часи війни й поготів. Сумарно програми прямої підтримки української економіки складатимуть понад 40 млрд гривень. Ці гроші будуть допомагати з доступом до фінансів, активізувати економічно активних людей, розвивати промислове виробництво і залучати бізнес до розмінування», - пояснює Юлія Свириденко. 

У 2024 році держава продовжить реалізацію найбільш суттєвого інструменту фінансової підтримки бізнесу — програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка дозволяє використовувати бізнесу ліквідність банків за доступними відсотками. На неї у проєкті бюджету було закладено 18 млрд гривень.

Ще одна вкрай ефективна програма, яку підтримує Уряд  — це мікрогранти для малого бізнесу. Вона сприяє економічній активізації українців. Завдяки цій програмі Уряду вдалося стимулювати створення або розвиток понад 7 тисяч бізнесів по всій країні.

«Наступного року ми плануємо видати 13 000 мікрогрантів. Окремий фокус буде спрямовано на ветеранів, ветеранок та їхні родини, яким ми плануємо надати додатково 1 000 грантів” - наголошує Юлія Свириденко.

За її словами, на грантові програми для бізнесу в проекті бюджету-2024 пропонується передбачити загалом майже 5 млрд грн.

Також продовжить реалізовуватись програма доступної іпотеки єОселя, яка орієнтована саме на таких громадян, які хочуть мешкати в Україні та мати гідні житлові умови. Водночас ця програма є дієвим стимулом для розвитку будівництва.

«Наразі передбачається, що в рамках бюджету ця програма отримає 9,4 млрд гривень. Наш орієнтир – задовольнити попит на фінансування 10 000 квартир цього року та 12 000 у 2024 році. Для цього будемо залучати додаткові джерела надходжень», - пояснює Юлія Свириденко.

 Але найважливішим елементом прямої підтримки бізнесу, за її словами, наступного року буде розвиток промислового виробництва.

«Перш за все, ми продовжимо видавати гранти на розвиток переробних підприємств і як наслідок — створення додаткових робочих місць. Підприємства активно користуються можливістю вкладати власні кошти, знаючи, що на ці інвестиції можна отримати грант до 8 мільйонів гривень. Цього року ми очікуємо, що вдасться видати 700 грантів. Орієнтир на наступний рік – 1000 грантів. Фінансування на ці гранти передбачене з тих самих джерел, що і мікрогранти», - розповідає Юлія Свириденко.

 В той же час Уряд планує повернутись до фінансування компенсації вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Адже велике виробництво аграрної продукції в Україні має спонукати до виробництва аграрної техніки на вітчизняних підприємствах. На ці цілі планують виділити 1 млрд гривень.

Також в колонці Юлія Свириденко розповіла про підтримку створення і розвитку індустріальних парків та гуманітарного розмінування українських земель.

Більш подробиць читайте в колонці.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2