Міністерство економіки України

Відкриті торги на Prozorro будуть проходити в один раунд аукціону, - Надія Бігун

В умовах енергетичної нестабільності Уряд тимчасово, на 6 місяців, змінив правила проведення торгів, тим самим забезпечивши рівний доступ до системи публічних закупівель Prozorro. Зокрема, скасовується лише один елемент в процедурі, коли суб‘єкти торгуються, - власне «аукціон». Про це зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун 3 січня в ефірі телеканалу Espreso.tv.

«Якщо на початку осені доля торгів з одним учасником складала приблизно 60%, то на кінець грудня цифра виросла до 88%. Бізнес, особливо малий і середній, зіткнувшись з блекаутом та не маючи змоги одразу забезпечити сталий інтернет і живлення, був позбавлений можливості брати участь у аукціонах. З прийняттям відповідної постанови, ми зробити наголос на першій ставці, на підготовку до якої у компаній є мінімум 7 днів. Це стимулюватиме пропозиції з найменшою ціною і збільшуватиме конкуренцію», - прокоментувала Надія Бігун.

Таке рішення прийняте тимчасово – на 6 місяців. Відповідні зміни у процедурі закупівель можуть бути переглянуті за умови стабілізації ситуації з електроенергією. Разом з тим, згідно з Директивою 2014/24/ЄС від 26 лютого 2014 року застосування аукціону під час проведення процедур закупівель не є обов’язковим. 

За 1-2 місяці результати торгів за оновленою процедурою будуть проаналізовані та враховані під час подальшого розвитку системи публічних закупівель Prozorro. Крім того, за рекомендацією Світового Банку Prozorro вже почала реалізацію механізму, коли замовник при оголошенні тендеру самостійно визначає, чи потрібен йому аукціон під час відкритих торгів.

«Ми сподіваємося, що такі дії позитивно вплинуть на економію бюджетних коштів, адже держава зараз є одним з найбільших покупців. При цьому головний принцип – відкритість і чесна конкуренція - завжди лишатимуться незмінними», - підкреслила Надія Бігун.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json