Міністерство економіки України

Україна та Ізраїль домовилися посилити співпрацю в економічній сфері

30 листопада 2021 року у м. Єрусалим відбулось Дванадцяте засідання Спільної  Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва під співголовуванням Міністра оборони України Олексія Резнікова та Міністра житлового господарства, Міністра з питань Єрусалиму та традицій, Міністра з питань зв’язків між Урядом та Кнесетом Держави Ізраїль Зеєва Елькіна.

Під час засідання Сторони висловили задоволення з приводу активної динаміки розвитку двосторонніх відносин, зокрема, в економічній сфері. Набрання чинності Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль (01.01.2021) стало важливим етапом розвитку українсько-ізраїльських відносин.

Так, сторони визначили напрями співробітництва обопільного інтересу, зокрема, торгівля, сільське господарство, забезпечення продовольчої безпеки Ізраїлю. Також розглянули можливість залучення ізраїльських компаній у національний проект по створенню та реконструкції існуючих іригаційних систем на півдні України та домовились продовжити співпрацю в енергетичній та освітньо-науковій сферах.

Крім того, учасники зустрічі обговорили співробітництво у сфері телекомунікацій. Українська сторона запросила провідні ІТ ізраїльські компанії та інвесторів до участі у четвертому українсько-ізраїльському інноваційно-інвестиційному саміті, який відбудеться 15 грудня 2021 у м. Київ.

У контексті активізації двостороннього співробітництва у галузі охорони здоров`я сторони домовились про низку програм стажування для українських лікарів за напрямами онкології, трансплантології та інших суміжних спеціальностей.

Окремо присутні обговорили питання використанню в Україні ізраїльського досвіду водоочищення та водопідготовки. Сторони домовились про започаткування роботи   відповідної двосторонньої робочої групи. Сторони висловили взаємну зацікавленість у розвитку туризму та просування таких туристичних продуктів, як релігійний, культурно-історичний та рекреаційний.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json