Міністерство економіки України

Мінекономіки розвиває співпрацю з європейськими експортно-кредитними агенціями для розширення їх мандату на страхування українського бізнесу - Володимир Кузьо

Страхування інвестиційних ризиків відіграє ключову роль у створенні сприятливого бізнес середовища в країні, таким чином залучаючи приватний капітал і підтримуючи довгострокові проекти відбудови. Наразі Міністерство економіки України за участі Advantage Ukraine веде активні переговори з експортно-кредитними агенціями (ЕКА) країн-партнерів, акцентуючи на важливості застосування 100%-го покриття страхових ризиків.

Про це заявив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо під час виступу на 5-му Саміті ЕКА ЄС, який зібрав голів правлінь найбільших європейських експортно-кредитних агентств, щоб обговорити стратегічні інвестиції в Україну.

«Ми закликаємо ЕКА розширити підтримку проектів в Україні. Окрім цього, забезпечення інвестиційного страхування українських компаній при створенні спільних підприємств з іноземними партнерами може дати значні переваги для ділової активності в Україні. Зараз ми працюємо над збором можливих інвестиційних проектів в ключових секторах економіки. Деякі з них вже розглядаються ЕКА, міжнародними організаціями та інститутами з фінансування розвитку (DFIs та IFIs)», – зазначив Володимир Кузьо.

За його словами, беручи до уваги значний прогрес у відновленні економіки України і позитивний макропрогноз на 2024 рік, до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) була подана пропозиція щодо перегляду групи класифікації країнових ризиків України, пропонуючи повернути її із сьомої групи до шостої. Це має значення в контексті страхування інвестиційних ризиків, оскільки ставка премії значною мірою залежить  від групи, в якій знаходиться країна. Так, різниця між Групою 7 і Групою 6 може вдвічі знизить ставку премії, що значно здешевить вартість обладнання та устаткування, необхідне українським компаніям для участі у процесі відбудови. При цьому очікуємо, що із страхуванням українських інвесторів - значна  частка виробництва буде локалізована. 

Зі свого боку, під час Саміту керівники ЕКА ЄС висловили вдячність за активну участь Мінекономіки в роботі Саміту та анонсували підготовку спільної стратегії страхування ризиків для України, а також готовність щоквартально проводити зустрічі з Мінекономіки для обговорення прогресу у співпраці.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json