Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Advantage Ukraine: перші п’ять інвестпроектів взято до розгляду DFC
22.03.2023 | 13:59 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Команда інвестиційної платформи Advantage Ukraine, що функціонує у партнерстві з Міністерством економіки України, підготувала та скерувала перші інвестиційні проекти на розгляд Американської корпорації з фінансування міжнародного розвитку (DFC) щодо фінансування та страхування воєнних ризиків. Про це повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан під час виступу на зустрічі з бізнесом, організованій Американською торговельною палатою в Україні.

“Наразі перші п'ять проектів прийнято до розгляду DFC. Зокрема, це проекти українських інвесторів у секторах будівництва, виробництва, e-commerce та житлової нерухомості – загальною сумою $430 млн. Кожен з них буде оцінюватися окремо. Також проект кредитування іноземного інвестора з виробництва будівельних матеріалів на декілька мільйонів. Окремо в обробці є кілька проектів на ранній стадії опрацювання, які Advantage Ukraine сподівається незабаром передати DFC, зокрема це проекти в секторах логістики, глибокої агропереробки, енергетики, тваринництва та виробництва будівельних матеріалів”, –  додав він.

Нещодавно Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку  (DFC) оголосила про готовність мобілізувати понад $1 млрд приватного капіталу для підтримки економіки України.

Мінекономіки та DFC взаємодіють щодо підготовки та формування списку інвестиційних проектів за допомогою Advantage Ukraine. Проектна команда ініціативи працює за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та здійснює попередній відбір проектів, співпрацюючи із заявниками.

У відповідь на повномасштабну війну росії в Україні USAID надало $13 мільярдів прямої бюджетної підтримки, допомагаючи Уряду України; $1,4 млрд гуманітарної допомоги для порятунку життів і забезпечення нагальних потреб українського народу; і понад $800 мільйонів на ініціативи, спрямовані на розвиток.

“З точки зору закладення фундаменту для сталого відновлення України після війни, одним із ключових пріоритетів для України є залучення прямих іноземних інвестицій. USAID підтримує Уряд України в зусиллях, спрямованих на мобілізацію капіталу, як капіталу приватного сектору, так і капіталу на пільгових умовах, який можуть надати міжнародні фінансові організації та організації розвитку”, – зазначила під час зустрічі Наталія Петрова, менеджерка проєкту Офісу економічного зростання USAID.

Довідково

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) – це фінансова установа Сполучених Штатів, яка виконує подвійну місію – сприяти досягненню результатів розвитку та просувати зовнішньополітичні інтереси США шляхом підтримки інвестицій приватного сектору в країнах по всьому світу. 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2