Міністерство економіки України

У фокусі Уряду – питання підтримки економіки, – Олексій Любченко

Держава починає активно займатися економікою, але мова йде не про регуляцію, а про підтримку. Про це  розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час онлайн зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації 3 серпня 2021 року.

«Держава зосереджує свої можливості на стимулюванні економіки в тих точках росту, які сьогодні обраховані. Наразі відбувається низка консультацій з галузевими організаціями, асоціаціями з пошуку діючих виробництв, які держава може підтримати у різний спосіб. Це може бути підтримка  за механізмом інвестиційних нянь,  розвиток інвестиційних парків,  податкові пільги та багато різних механізмів», - повідомив Олексій Любченко.

За його словами, такі заходи сприятимуть росту ВВП до 4 % вже у цьому році та збільшенню зайнятості.

Також під час зустрічі Перший віце-прем’єр-міністр відмітив позитивну тенденцію, збільшення зайнятості у найбільш ризикованих галузях з точки зору легального працевлаштування – сільському господарстві та будівництві. За перше півріччя цього року ці сфери показали збільшення офіційних повідомлень роботодавців про прийняття на роботу на 20 %.

«Це дуже позитивний сигнал, реакція бізнесу та суспільства на процеси, які відбуваються в країні. Адже легальна зайнятість породжує відповідальність у вигляді соціальних внесків, пенсійного забезпечення та соціального захисту», - наголосив Олексій Любченко.

Крім того, під час зустрічі стало відомо, що у першому кварталі  цього року було зафіксовано падіння ВВП на  2,2 % в порівнянні з 1 кварталом 2020 року. Але впродовж другого кварталу ситуацію вдалося виправити і за результатами першого півріччя очікується зростання ВВП  на 1%. Також позитивною тенденцією є темпи зростання заробітної плати, що у два рази перевищують темпи росту споживчих цін.

Також під час зустрічі представники ЄБА отримали фахові відповіді на питання щодо основних тенденцій розвитку економіки, майбутніх законодавчих ініціатив щодо удосконалення електронної комерції, наближення митного законодавства України до норм і практик Європейського Союзу, питання отримання ліцензій тощо.

Зі свого боку, представники ЄБА виказали вдячність Мінекономіки за співпрацю та зазначили, що регулярна комунікація з представниками Уряду поліпшують бізнес клімат в Україні, сприяють відкритості та прозорості ведення бізнесу.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json