Урядовий комітет схвалив проект щодо локалізації в закупівлях, - Петрашко

Пілотний проект зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва схвалено на Урядовому комітеті сьогодні, 18 червня. Наступним кроком стане розгляд проекту Урядом. Документом буде затверджено перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також окреслені умови у системі державних закупівель.

«Локалізація – це концепція, яка використовується в усіх провідних країнах світу. Застосування критерію локалізації в закупівлях стане  важливим кроком у бік підтримки тих, хто виробляє або хоче виробляти в Україні.   Таким чином, локальне виробництво отримає пріоритет і доступ до великого фінансового ресурсу через держзамовлення, суми яких на рік складають сотні мільярдів гривень», - коментує Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Міністр пояснює, що якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%, то такий товар претендує на додатковий неціновий критерій – локалізація. В системі закупівель такий товар отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%.

«Цей проект може стати драйвером зростання для української промисловості.  Ми хочемо, щоб українські виробництва були конкурентними,  отримували великі замовлення, створювали робочі місяця та були включені у світові виробничі ланцюжки», - говорить Міністр. 

Ігор Петрашко подякував членам комітету за підтримку проекту з локалізації у машинобудуванні і наголосив, що у разі успішної реалізації пілоту,  цей принцип буде поширюватися і на інші галузі промисловості.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json