Міністерство економіки України

Представлено нову виконуючу обов’язки голови Державного агентства резерву України

25 грудня заступник Міністра економіки України Ігор Фоменко представив  колективу Державного агентства резерву України нову виконуючу обов’язки голови – Яніну Кривду.

«Державне агентство резерву України перебуває сьогодні на складному та відповідальному етапі реформування. Триває процес перетворення державних установ Держрезерву на самоокупні державні підприємства. 16 грудня набув чинності Закон України «Про державні резерви», який докорінно змінює підходи до формування та зберігання державних резервів, суттєво посилює контроль над цією сферою. Ці підходи – сучасні, раціональні та ефективні – маємо реалізувати на практиці усі разом. Очікую від нового керівництва та усього Держрезерву в цілому чіткого та своєчасного виконання завдань, передбачених стратегією реформування державних резервів», - зазначив заступник Міністра Ігор Фоменко.

Нагадаємо, рішення про тимчасове покладення виконання обов’язків Голови Державного агентства резерву України на Яніну Кривду Уряд ухвалив на засіданні 22 грудня 2023 року. До того Яніна Кривда керувала державною установою «Трикутник», яка входить до сфери управління Держрезерву.

Серед ключових змін, що запроваджуються реформою Держрезерву, відповідно до Закону України «Про державні резерви»:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (в т. ч. зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання  в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їхнього списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву – виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження і т. ін. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json