Міністерство економіки України

єРобота: Хлібзавод на Полтавщині розширив технічне оснащення виробництва борошна

Хлібзавод

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм – для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Руслан Ляшко – власник хлібзаводу «Наша пекарня» на Полтавшині. Вже понад 20 років хлібзавод забезпечує місто Лубни та весь район свіжим хлібом та близько півсотнею інших борошняних виробів.

Щоб сімейна справа розвивалась та мала найкращу сировину, Руслан Ляшко розширив бізнес, тож тепер опікується ще й млином. Продукція «Наш млин» продається переважно в Україні. На експорт йде до 5%, хоча минулого року цей показник становив 20% і млин переробляв до 1000 тон зерна пшениці на місяць. Зараз об’єми впали майже удвічі, проте Руслан вирішив повернути обсяги виробництва за рахунок розширення асортименту товарів.

Щоб вийти на ринок фасованої продукції, підприємець подав заявку на грант для переробних підприємств від Мінекономіки. За грантові кошти було придбано лінію дрібного фасування борошна в паперові мішки по 1 і 2 кг.

«Це нова можливість для компанії. Зараз на ринку є дефіцит продукції дрібного фасування, поставки розписані на місяці вперед», - пояснює Руслан.

Вже зараз на млині добудували виробниче приміщення та збільшили кількість працівників з 11 до 38 людей. Компанія має амбітні плани подальшого розвитку.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json