Міністерство економіки України

Сильна економіка – основа обороноздатності нашої держави, - Юлія Свириденко

Диригенти змін

Підтримка бізнесу – це питання і короткострокових і довгострокових планів Уряду, адже економічна сфера також є частиною мілітарної безпеки України. Тому зміцнення економіки, вміння перелаштуватися відповідно до вимог часу – від цих факторів буде залежати обороноздатність нашої країни та подальша безпекова ситуація після нашої перемоги.

Таку думку висловила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко 27 вересня під час дискусійної панелі в межах VIII Форуму «Диригенти змін», участь у якому взяли представники бізнесу та державні діячі.

Перший віцепрем’єр-міністр акцентувала, що Уряд знає про потреби бізнесу і працює над їх вирішенням – в питаннях дерегуляції, приватизації, зниження тиску на бізнес та покращення доступу до фінансування.

«Бізнес має унікальну можливість більш оперативно долучатися до тих процесів, які є в політиці, до державотворення. Це історичний момент. Я переконана, що наша сила – в єдності, тому пропоную бізнесу активно брати участь в розробці економічної стратегії», - наголосила Юлія Свириденко.

Учасники економічної панелі обговорили роль держави, бізнесу, місцевої влади та суспільства в цілому у формуванні та реалізації пріоритетів економічної політики, питання євроінтеграції, інвестиційного ресурсу ЄС та можливості, які це відкриває для українських підприємців, питання безпеки та роль ВПК в економіці України та інші.

«Якщо говорити про довгострокову перспективу, то прогнози можуть змінюватися, але всі конкурентні переваги, які ми мали до війни і які ми показали під час війни, мають увійти в основу подальшої економічної стратегії. Після перемоги ми однозначно продовжимо розвивати military-tech індустрію і ВПК. Це може бути експортною позицією і якорем економічного розвитку. Також АПК з акцентом на переробку, яка дає експортну виручку, енергетика, транспорт, логістика, ІТ, будівництво і критичні матеріали – це ті сфери, в яких ми конкурентоздатні і які у фокусі Уряду», - зазначила Юлія Свириденко.

Відповідаючи на питання щодо того наскільки Україна готова відповідати вимогам і регламентам ЄС, Перший віцепрем’єр-міністр зауважила, що норми ЄС – це норми для розвинених економік. 

«Тому наша мета – розвиватися стрімкіше, щоб бути конкурентними на європейському ринку. Це потребує неординарних рішень, які не завжди вписуються в норми директив і регламентів. Разом з тим, для нас важливо, щоб впровадження цих актів відповідало інтересам українського бізнесу та розвитку української економіки», - підкреслила Юлія Свириденко

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json