Міністерство економіки України

Україна зацікавлена в вивченні досвіду Камбоджі в сфері гумрозмінування, - Юлія Свириденко

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний під час відео-конференції з генеральним директором Камбоджійського Центру розмінування Хенг Ратаном.

Україна розраховує на розширення співпраці з Королівством Камбоджа в питаннях гуманітарного розмінування території нашої держави. Зокрема, ми зацікавлені в допомозі Камбоджі в підготовці українських спеціалістів із розмінування, пошуку донорів, взаємодії дотичних державних інституцій та обміні досвідом в цій сфері та багатьох інших напрямках Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відео-конференції з генеральним директором Камбоджійського Центру розмінування Хенг Ратаном.

«Досвід Камбоджі в сфері гумрозмінування надзвичайно корисний для нас, ми вивчатимемо його. Україна зацікавлена в продовженні та розширенні програм навчання наших піротехніків, а також у співробітництві в сфері гумрозмінування за іншими напрямками. Зокрема в обміні досвідом щодо організації процесу, пріоритизації робіт, залученню донорів, операторів протимінної діяльності», - зазначила Юлія Свириденко. 

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України розповіла, що на сьогодні обстеження та, в разі необхідності, очищення та розмінування здійснюють близько 3 тисяч саперів з урядових та неурядових організацій, до робіт залучено більше 20 машин для розмінування. З огляду на масштаби завдань з очищення української землі – а потенційно забрудненими вважаються біля 174 тисяч квадратних кілометрів – цих потужностей відверто недостатньо. Тому Уряд України активно працює над посиленням спроможностей наших операторів. Як зазначила Юлія Свириденко, в фокусі – придбання чи локалізація виробництва необхідного обладнання та техніки. 

Також Юлія Свириденко розповіла генеральному директору Камбоджійського Центру розмінування про підготовку Україною Стратегії протимінної діяльності. За словами Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України документ окреслить ключові завдання та побудує дорожню карту для всіх дотичних до процесу розмінування сторін: донорів, міжнародної спільноти та офіційних державних установ, залучених до реагування.

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України запросила фахівців з Камбоджі взяти участь у роботі груп, що працюють над розробкою Стратегії, зокрема дати фахову оцінку документа.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json