Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Арештовані готелі та санаторії пропонують перетворити на житло для внутрішньо переміщених осіб
27.10.2022 | 08:12 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Уряд обговорив порядок дій щодо створення механізму передачі майна, яке було заарештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), в управління виконавчої гілки влади та підприємствам держсектору або приватним управителями з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) соціальним житлом. Про це йшлося на нараді під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

На зустрічі були присутні: Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, а також представники міністерств, Фонду державного майна України, АРМА, Державного бюро розслідувань (ДБР) та інші.

Як розповів представник АРМА, ідея нового механізму полягає в тому, що поки йдуть розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого об’єкта, який заарештований і знаходиться в розпорядженні агентства, буде об’явлено конкурс на відбір управителя такого майна з обов’язковою умовою того, що частина такого об’єкта має передаватись на потреби внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Зараз у нас є близько 80 об’єктів нерухомості, які ми можемо виставляти на конкурс з пошуку нових управителів. Це бази відпочинку та готелі, за якими йдуть судові тяжби, вони заарештовані та знаходяться в управлінні АРМА. До складу кожного готелю чи бази відпочинку може входити декілька об’єктів нерухомості. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передачу 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб», - заявив тимчасово виконуючий обов'язки Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Дмитро Жоравович.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, доступ до таких конкурсів мають отримати, як приватні, так і державні підприємства. 

«Ми маємо вирішити поточну ситуацію, коли з одного боку в нас є багато внутрішньо переміщених осіб, а з іншого – є заарештовані об’єкти, які знаходяться в розпорядженні АРМА і по яких йдуть судові справи. Нам треба розробити механізм, за яким би доступ до конкурсів АРМА мали, як державні, так і приватні підприємства. Міністерства можуть виходити на такі конкурси через Держпідприємства, які є в їх підпорядкуванні. Держава зацікавлена у збереженні і функціонуванні цих об’єктів», - заявила Юлія Свириденко.

Також сторони обговорили необхідність прийняття проектів законів України: “Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6420) та “Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6421), які вже були ухвалені в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

«За нашими оцінками з 1991 року через різні схеми в держави було “зрейдерено” майна на 2 млрд доларів. Воно має бути повернуто до державної власності, а потім вже приватизоване за прозорою схемою», - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Також за результатами наради було прийняте рішення доручити АРМА опрацювати питання щодо можливості встановлення у договорах управління активами обов’язку для управителів щодо передачі частини активів на соціальні потреби:

- для розміщення у безпечних регіонах внутрішньо переміщених осіб;

- для реабілітації військовослужбовців;

- інші соціальні потреби, обумовлені наслідками воєнної агресії проти України.

АРМА має опрацювати разом з Мінекономіки, Мінфіном, Мінреінтеграції, Фондом державного майна та іншими заінтересованими органами влади питання щодо внесення змін до законодавства для передачі майна, яке тимчасово знаходилось в управлінні Федерації профспілок України, заарештовано та передано до АРМА, в управління виконавчої гілки влади та порядку його фінансування з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальним житлом.


Довідково. Список об’єктів

На конкурси з пошуку нових управителів з обов’язковим розміщенням на частині таких об’єктів ВПО пропонується передати 5 готелів, 24 санаторії та нежитлові приміщення у різних регіонах України. До списку увійшли такі комплекси:

м. Київ, Київська область:

- Готель «Дружба»;

- Готель «Турист»;

- Станція технічного обслуговування транспорту;

- Бюро подорожей та екскурсій;

- Санаторій «Жовтень» в Конча-Заспі;

- Оздоровчий табір «Переяславський»;

- Санаторій «Дубки» (Ірпінь).

 

Дніпропетровська область:

- Санаторій «Курорт Орлівщина»;

- Офісне приміщення.

 

Закарпатська область, м. Івано-Франківськ, м. Львів, м. Ужгород:

- Санаторій «Верховина»;

- Санаторій «Карпатські Зорі»;

- Готель-гуртожиток «Прикарпаття»;

- Санаторій «Клінічний Санаторій Карпати»;

- Санаторій «Шаян»;

- ІІІ поверх адмінбудівлі;

- Санаторій «Синяк»;

- Санаторій «Сонячне Закарпаття»;

- Санаторій «Поляна»;

- Санаторій «Квітка Полонини»;

- Санаторій «Моршин курорт».

 

Полтавська область:

 - База відпочинку «Сонячна»;

 - Туристичний готель «Кремінь»;

 - Колишній пансіонат «Нові Санжари»;

 - Нежитлові приміщення.

 

Вінницька область:

- санаторій  «Хмільник».

 

Одеська область:

- Санаторій «ім. Пирогова»;

- Санаторій «Горького»;

- Санаторій «Затока».

- Санаторій «Кароліно-Бугаз».

 

Донецька область:

- санаторій «Донбас»;

- санаторій «Слов’янський».

 

Миколаївська область:

- санаторій «Прибій»;

- санаторій «Очаків»;

- курортний готель «Роксолана».

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2