Міністерство економіки України

Арештовані готелі та санаторії пропонують перетворити на житло для внутрішньо переміщених осіб

АРМА

Уряд обговорив порядок дій щодо створення механізму передачі майна, яке було заарештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), в управління виконавчої гілки влади та підприємствам держсектору або приватним управителями з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) соціальним житлом. Про це йшлося на нараді під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

На зустрічі були присутні: Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, а також представники міністерств, Фонду державного майна України, АРМА, Державного бюро розслідувань (ДБР) та інші.

Як розповів представник АРМА, ідея нового механізму полягає в тому, що поки йдуть розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого об’єкта, який заарештований і знаходиться в розпорядженні агентства, буде об’явлено конкурс на відбір управителя такого майна з обов’язковою умовою того, що частина такого об’єкта має передаватись на потреби внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Зараз у нас є близько 80 об’єктів нерухомості, які ми можемо виставляти на конкурс з пошуку нових управителів. Це бази відпочинку та готелі, за якими йдуть судові тяжби, вони заарештовані та знаходяться в управлінні АРМА. До складу кожного готелю чи бази відпочинку може входити декілька об’єктів нерухомості. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передачу 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб», - заявив тимчасово виконуючий обов'язки Голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Дмитро Жоравович.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, доступ до таких конкурсів мають отримати, як приватні, так і державні підприємства. 

«Ми маємо вирішити поточну ситуацію, коли з одного боку в нас є багато внутрішньо переміщених осіб, а з іншого – є заарештовані об’єкти, які знаходяться в розпорядженні АРМА і по яких йдуть судові справи. Нам треба розробити механізм, за яким би доступ до конкурсів АРМА мали, як державні, так і приватні підприємства. Міністерства можуть виходити на такі конкурси через Держпідприємства, які є в їх підпорядкуванні. Держава зацікавлена у збереженні і функціонуванні цих об’єктів», - заявила Юлія Свириденко.

Також сторони обговорили необхідність прийняття проектів законів України: “Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6420) та “Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6421), які вже були ухвалені в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

«За нашими оцінками з 1991 року через різні схеми в держави було “зрейдерено” майна на 2 млрд доларів. Воно має бути повернуто до державної власності, а потім вже приватизоване за прозорою схемою», - заявив Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Також за результатами наради було прийняте рішення доручити АРМА опрацювати питання щодо можливості встановлення у договорах управління активами обов’язку для управителів щодо передачі частини активів на соціальні потреби:

- для розміщення у безпечних регіонах внутрішньо переміщених осіб;

- для реабілітації військовослужбовців;

- інші соціальні потреби, обумовлені наслідками воєнної агресії проти України.

АРМА має опрацювати разом з Мінекономіки, Мінфіном, Мінреінтеграції, Фондом державного майна та іншими заінтересованими органами влади питання щодо внесення змін до законодавства для передачі майна, яке тимчасово знаходилось в управлінні Федерації профспілок України, заарештовано та передано до АРМА, в управління виконавчої гілки влади та порядку його фінансування з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальним житлом.


Довідково. Список об’єктів

На конкурси з пошуку нових управителів з обов’язковим розміщенням на частині таких об’єктів ВПО пропонується передати 5 готелів, 24 санаторії та нежитлові приміщення у різних регіонах України. До списку увійшли такі комплекси:

м. Київ, Київська область:

- Готель «Дружба»;

- Готель «Турист»;

- Станція технічного обслуговування транспорту;

- Бюро подорожей та екскурсій;

- Санаторій «Жовтень» в Конча-Заспі;

- Оздоровчий табір «Переяславський»;

- Санаторій «Дубки» (Ірпінь).

 

Дніпропетровська область:

- Санаторій «Курорт Орлівщина»;

- Офісне приміщення.

 

Закарпатська область, м. Івано-Франківськ, м. Львів, м. Ужгород:

- Санаторій «Верховина»;

- Санаторій «Карпатські Зорі»;

- Готель-гуртожиток «Прикарпаття»;

- Санаторій «Клінічний Санаторій Карпати»;

- Санаторій «Шаян»;

- ІІІ поверх адмінбудівлі;

- Санаторій «Синяк»;

- Санаторій «Сонячне Закарпаття»;

- Санаторій «Поляна»;

- Санаторій «Квітка Полонини»;

- Санаторій «Моршин курорт».

 

Полтавська область:

 - База відпочинку «Сонячна»;

 - Туристичний готель «Кремінь»;

 - Колишній пансіонат «Нові Санжари»;

 - Нежитлові приміщення.

 

Вінницька область:

- санаторій  «Хмільник».

 

Одеська область:

- Санаторій «ім. Пирогова»;

- Санаторій «Горького»;

- Санаторій «Затока».

- Санаторій «Кароліно-Бугаз».

 

Донецька область:

- санаторій «Донбас»;

- санаторій «Слов’янський».

 

Миколаївська область:

- санаторій «Прибій»;

- санаторій «Очаків»;

- курортний готель «Роксолана».

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json