Міністерство економіки України

На Саміті ООН Україна має продемонструвати власний внесок в глобальні продовольчі системи, - Тарас Качка

Качка національний діалог 2

19 липня за участю заступника Міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки відбувся черговий етап Національного діалогу з трансформації продовольчих систем на тему «Дружнє до довкілля виробництво».

Сьогоднішня зустріч є ще одним кроком до віднаходження в широкому колі експертів – від профільних міністерств до громадських асоціацій та бізнес-об’єднань, національного підходу до трансформації продовольчих систем.

За результатом усіх етапів публічного обговорення буде напрацьовано Національну доповідь, яка буде представлена на Саміті з продовольчих систем у вересні. Також буде розроблено відповідний план дій до вказаного документу.

Зокрема, Саміт ООН з продовольчих систем покладе початок новим діям у сільському виробництві, щоб забезпечити зростаючі потреби на фоні змін клімату поруч із зростаючим попитом.

Сьогодні учасники заходу сфокусувалися на екологічних питаннях, зокрема, у фокусі обговорення – «Smart Green Deal» для України, кліматичні виклики і забезпечення ресурсоефективності та природоохоронного виробництва, біоенергетика, практичні кроки до інклюзивних систем харчування в Україні, агрометеорологічні служби, трансформація систем зрошення, національна політики у відповідності до Коронівійської Спільної Програми ООН з питань сільського господарства.

У ході дискусії заступник Міністра економіки Тарас Качка зауважив, що при напрацюванні пропозицій до Національної доповіді потрібно не лише враховувати засади Європейської зеленої угоди, але і презентувати власний досвід трансформації продовольчих систем.

«Розмова йде про те, як сільське господарство може бути ефективним і максимально кліматично дружнім. Меліорація, тваринництво, розорювання земель – в кожному з цих елементів у нас є свій унікальний досвід. Тому ми не повинні будувати нашу позицію по продовольчих системах лише на запозиченні зовнішніх технологій. Навпаки, зараз важливо представити наш внесок, який ми можемо зробити в глобальні продовольчі системи. І надалі це переросте в маркетинг української продукції», - прокоментував Тарас Качка.

Довідково:

Серед спікерів заходу – Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, , представники FAO UN, асоціації «UBTA» та експертів галузі.

Модератор заходу – директор ННІ неперервної освіти НУБІП України Олена Ковальова.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json