Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Тарас Качка у Молдові обговорив питання справляння екологічного збору
17.10.2019 | 14:24 | Прес-служба Мінекономіки.

Днями делегація Мінекономіки на чолі з заступником Міністра - Торговим представником України Тарасом Качкою відвідала з робочою поїздкою Республіку Молдова, де провела двосторонні консультації щодо справляння екологічного збору.

“Питання екології має бути пріоритетним для будь-якої держави, проте “екологічний збір” повинен сплачуватися як іноземними, так і вітчизняними виробниками на однакових умовах, без дискримінаційних підходів чи прихованих особливостей”, – розповів Тарас Качка.

У ході двосторонніх переговорів заступник Міністра наголосив, що теперішній підхід до стягнення з імпортної продукції, в тому числі продукції українських виробників, екологічного збору, а також відсутність належного контролю за сплатою такого збору місцевими виробниками, несе негативний вплив на торговельно-економічні інтереси України, зокрема ставить українську продукцію в нерівне становище в порівнянні з аналогічною продукцією, що виготовляється молдавськими виробниками.

“У ході робочого візиту ми більш ретельно ознайомилися з механізмом адміністрування екологічного збору. На нашу думку, та за результатами обговорень з молдавською стороною, ми бачимо нерівне становище при його сплаті для молдовських та іноземних, в тому числі українських, виробників. Переконаний, що це питання потребує подальшого розгляду та належного врегулювання”, – зазначив Тарас Качка.

Українською стороною було наголошено на необхідності вдосконалення національного законодавства Молдови щодо сплати “екологічного збору” з метою усунення будь-яких проявів дискримінації в оподаткуванні товарів українського походження. За результатами консультацій, сторони домовились продовжити роботу спрямовану на пошук взаємоприйнятного для обох сторін рішення. 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2