Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
На розгляд РНБО спрямують санкційні пропозиції щодо майже 2000 російських пропагандистів
02.12.2022 | 18:54 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики рекомендувала подати на розгляд РНБО пакет пропозицій щодо запровадження санкцій проти пропагандистів, діячів культури та мистецтва тощо.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні МРГ під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністр економіки України Юлії Свириденко 2 грудня 2022 року.

«Актори, митці, журналісти, спортсмени, блогери. Це люди, які мали б бути моральними авторитетами. Які мали б не допустити загарбницької війни. Натомість служінню ідеалам гуманності вони віддали перевагу служінню терористичному режиму. Злочин їх не менший за злочини тих, хто вбиває сьогодні мирних українців. Пропаганда війни має бути покарана, і я переконана, що прийде час, коли ці люди постануть перед судом. Наразі ми даємо оцінку їхнім діям, запроваджуючи санкції», - зазначила Юлія Свириденко.

До пакету, рекомендованому МРГ до подання на розгляд Ради національної безпеки та оборони, увійшло близько 2 000  фізичних та юридичних осіб. Серед них близько 1600 фізосіб - пропагандистів, артистів естради, культурних діячів, спортсменів. Решта – юридичні особи, як-то телерадіокомпанії, видавництва і та ін. Також у переліку: музеї, галереї, видавництва з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

Також під час засідання голова МРГ, Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко проінформувала робочу групу про зустрічі з Координатором санкцій Державного департаменту США, Послом Джеймсом О’Браєном, Парламентським Секретарем Казначейства Його Величності Баронесою Джоанною Пенн, керівництвом Офісу із застосування фінансових санкцій Великобританії.

За підсумками Міжвідомча робоча група опрацювала механізми посилення координації та співпраці з відповідними органами країн-партнерів України в питаннях санкційної політики. Зокрема й механізми, що сприятимуть віддзеркаленню санкцій.

Нагадаємо, що це не перший пакет санкцій, до якого увійшли пропагандисти. 19 жовтня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБОУ про запровадження санкцій щодо понад 3 800 осіб з рф та білорусі. До цього пакету вже тоді увійшли й деякі пропагандисти, зокрема: Ольга Скабєєва, Захар Прілєпін, Іван Охлобистін та інші.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2