Міністерство економіки України

Кількість пунктів обміну ламп поступово скорочується: як обміняти старі лампи тим, хто ще не встиг цього зробити

Вже близько 3,5 мільйонів українців скористались можливостями для обміну старих ламп розжарювання на нові світлодіодні. За інформацією Міністерства економіки України, з початку старту програми, яка була запроваджена Урядом та ЄС, у відділеннях Укрпошти громадяни обміняли близько 16,5 млн ламп. Рекордсменом з обміну стала Київщина – мешканці столиці та навколишніх міст отримали близько 2 млн світлодіодів.

Зараз фіксуємо зменшення активності обміну ламп, тож було прийнято рішення поступово зменшувати і кількість пунктів обміну. Це буде сприяти забезпеченню гарантованих запасів і їх концентрації у відділеннях Укрпошти, які продовжать обмін. 

Уряд закликає українців, які ще не встигли обміняти свої лампи, не зволікати з обміном.

Як повідомляють в Укрпошті, зараз в усіх населених пунктах країни до обміну доступно 7 млн ламп. Ще 5 млн світлодіодів поступлять в Україну найближчим часом.

З 10 квітня ще 500 відділень Укрпошти перестануть бути доступними для онлайн-замовлення лампочок. Здійснити обмін в цих пунктах можна буде до 17 квітня (як користувачам Дії, так і тим українцям, хто не зареєстрований в застосунку). З 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде тільки в обласних центрах країни, де зберігається найбільший попит.

Українцям, які хочуть зробити попереднє замовлення ламп, необхідно зробити свою заявку у застосунку Дія. Також варто звернути увагу на наявність відділення Укрпошти у переліку доступних відділень у застосунку. Якщо відділення є у списку, мешканці міст, смт, та сіл, у яких наявні автоматизовані відділення Укрпошти, зможуть зареєструватися і, подавши заявку, обміняти лампи протягом наступного тижня.

В населених пунктах, де працюють пересувні відділення Укрпошти, лампи наявні у вільному доступі без попередньої реєстрації. В обох випадках для обміну потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код (РНОКПП) та лампи. Обміняти можна до 5 ламп старого зразку з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп.

Довідково:

Програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента В. Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json