Міністерство економіки України

Понад 23 мільярди гривень допомогли заробити за час повномасштабної війни онлайн-аукціони до бюджетів різних рівнів

За два роки повномасштабної війни онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі поповнили бюджети різних рівнів на понад 23,5 млрд гривень. 

Найбільше коштів за результатами аукціонів, проведених під час воєнного стану, залучив Фонд гарантування вкладів — майже 6,5 млрд гривень. Мала приватизація поповнила державний та місцеві бюджети на майже 5,6 млрд гривень. Ще понад 3,7 млрд гривень отримали організатори торгів з реалізації активів у справах про банкрутство для розрахунків з кредиторами.

«Від початку повномасштабного вторгнення державна електронна торгова система Прозорро.Продажі допомогла заробити державі понад 23 млрд гривень. Тобто четверту частину від суми всіх доходів у 83 мільярди гривень, залучених до бюджетів різних рівнів, онлайн-аукціони принесли вже після 24 лютого 2022 року. Це приклад того, як через підвищення ефективності управління своїми активами, держава в тому числі інвестує у зміцнення економіки. Понад 40 тисяч учасників, серед них — малий, середній та великий бізнеси змагалися за активи держави, громад й приватних власників після 24 лютого 2022 року. У комплексі з державною політикою, а також програмами Міністерства економіки для бізнесу це дозволяє стимулювати розвиток багатьох ринків та генерувати надходження для відновлення країни в умовах війни», - зазначила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко

Станом на сьогодні від 24 лютого 2022 року онлайн-аукціони в системі оголосили майже 5 тисяч організаторів, виставивши для продажу або здачі в оренду свої активи по всій країні.

За два роки воєнного стану в системі відбулося понад 36 тисяч аукціонів. Більш як половину з них організували в системі органи місцевого самоврядування, реалізувавши комунального майна на понад 3 млрд гривень. Ці кошти для своїх бюджетів ОМС отримали від малої приватизації, оренди майна та реалізації земельних ділянок. Серед громад лідерами за кількістю успішних торгів є Кривий Ріг, Чернівці  та Львів.

«В середньому на торгах під час воєнного стану конкурують понад два учасники. Водночас є активи, які мають вищий попит. Зокрема, це — оренда вагонів Центру транспортної логістики АТ «Укрзалізниця», позитивна динаміка реалізації яких хоч і сповільнилася, однак залишається оптимістичною: за них змагається в середньому до пʼяти учасників. За державні обʼєкти малої приватизації, земельні ділянки та спецдозволи на видобуток надр на онлайн-аукціонах змагається близько трьох учасників», - зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

Найдорожчим реалізованим активами за період воєнного стану є спецдозвіл на користування надрами – Площа Майорівська — за нього переможець сплатив понад 1,1 млрд гривень. До топ-3 активів з найвищою вартістю також потрапило майно збанкрутілого ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат» за майже 700 млн грн та права вимоги за кредитними договорами із забезпеченням у вигляді електростанції на сонячних батареях, її обладнання та бездокументарних акцій, які продав ФГВ за понад 680 млн гривень.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json