Міністерство економіки України

Велика Британія внесла 20 мільйонів фунтів стерлінгів до Фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA

Велика Британія оголосила про внесок у розмірі 20 мільйонів фунтів стерлінгів до Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE), започаткованого Багатостороннім агентством з гарантій інвестицій Світового банку (MIGA) у лютому 2023 року. Про це повідомляє MIGA.

 «Хочемо подякувати партнерам з Великої Британії за внесок до Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE). Крім фінансової підтримки, яку здійснює фонд в реальному секторі української економіки, для нас важливо і те, що все більше країн долучається до підтримки інвесторів, які готові взяти участь у відновленні України, не чекаючи закінчення війни. Гарантії MIGA є ключовим інструментом зменшення ризиків, забезпечуючи безперервність діяльності приватного сектора та залучення інвестицій для відновлення та відбудови країни», - наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

 Вторгнення росії в Україну завдало збитків, оцінених Світовим банком у 411 мільярдів доларів. Відбудова в такому масштабі вимагає приватних інвестицій і рішень, які сприяють інвестиціям приватного сектора, ключовим серед яких є зменшення ризику війни. MIGA може зробити вагомий внесок у пропонування таких рішень приватному сектору.

«Підтримка Сполученого Королівства матиме вирішальне значення для продовження нашої підтримки Україні та допоможе зберегти економічний двигун. Трастовий фонд SURE вже підтримав декілька проектів в Україні. Ми прагнемо допомогти Україні та її народу в цей важкий час», - зазначив виконавчий віце-президент MIGA Хіроші Матано.

MIGA є активним провайдером страхування в Україні, видавши гарантії страхування політичних ризиків на суму понад 215 мільйонів доларів США з початку російського вторгнення в лютому 2022 року. Через триваючу війну приватні страховики не можуть забезпечити страхування політичних ризиків в Україні. Трастовий фонд SURE  дозволяє MIGA продовжувати підтримувати прямі іноземні інвестиції в Україну в цей складний для країни період. Разом із внеском Норвегії, який становив близько 22 млн доларів, відтепер MIGA зможе сукупно застрахувати мінімум 100 млн дол нових інвестицій в Україну.

«Сьогоднішнє підписання дає підприємствам та інвесторам фундаментальні інструменти, необхідні їм для безпосередньої участі у відновленні України після цієї жахливої війни. Як співголова британсько-української робочої групи з питань інфраструктури, я та уряд Великої Британії прагнемо підтримувати довгострокові потреби України у відбудові. Наш внесок у розмірі 20 мільйонів фунтів стерлінгів у страховий трастовий фонд MIGA дозволить зменшити ризики проектів і залучити вкрай необхідні приватні інвестиції в Україну для підтримки економічного відновлення зараз і в майбутньому», - заявила міністр промисловості та економічної безпеки Великої Британії Нусрат Гані.

Після завершення бойових дій розпочнеться масштабна реконструкція. Цільовий фонд SURE забезпечить страхування політичних ризиків міжнародним кредиторам і спонсорам для зусиль з реконструкції в критичних секторах, включаючи транспорт, житло та енергетику. Очікується, що фонд зросте до 300 мільйонів доларів за рахунок внесків додаткових донорів, що дозволить MIGA надати гарантії фінансування торгівлі, страхування банківських резервів під час конфлікту та страхування політичних ризиків для підтримки відновлення після війни.

Нагадаємо, що перший внесок до фонду SURE зробила Японія, яка є засновницею фонду. Після цього до фонду приєднались Норвегія та Бельгія, а зараз свій внесок зробила  Велика Британія. В свою чергу Японія нещодавно збільшила свій внесок.

Довідково:

Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій MIGA було створено в 1988 році. Воно є членом Групи Світового банку і працює для сприяння прямим іноземним інвестиціям у країни з економікою, що розвивається. Діяльність MIGA має зменшувати ризики обмежень на конвертацію та переказ валюти, порушення контрактів урядами, експропріацію, війни та громадянські заворушення. Одна із основних місій агентства пропонувати покращення кредитних умов приватним інвесторам і кредиторам. З моменту свого створення MIGA видало понад 70 мільярдів доларів гарантій у 123 країнах, що розвиваються. Кошти пішли на підтримку понад 1000 проектів.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json